مشتریان گرامی به دلیل نوسانات قیمت حتما قبل از نهایی کردن سفارش خود با کارشناسان فروش تماس بگیرید                                    جهت مشاهده پست های آموزشی صنعت ساختمان حتما پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید                                    در صورتی که کالای مورد نظر شما در محصولات نباشد با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید تا برای شما تامین گردد.

بلوک سفال

کمی صبر کنید...

اگر سوال این باشد که کدام متریال در ساخت عمده ساختمان های امروزی نقشی اساسی ایفا می کند و بدون آن نمی توان پروژه های عمرانی را اجرا کرد بی شک یکی از اصلی ترین پاسخ ها به این پرسش بلوک سفال می باشد. بلوک سفال همان تیغه های سوراخ داری ست که از آن ها برای ساخت دیوارهای جدا کننده، تیغه های داخلی و دیوارهای غیر باربر در پیرامون ساختمان و سقف های تیرچه و بلوک استفاده می شود. جهت خرید بلوک سفال با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگرید.

بلوک سفال چیست؟

این متریال دارای ساختاری ترد و شکننده می باشد و نباید از آن در ساختار دیوارهای باربر استفاده کرد. سالهاست که دیگر از آجرفشاری برای ساخت دیوارها استفاده نمی شود. این آجرها وزن بسیار سنگینی داشتند و هندسه و ساختارشان شان موجب کاهش ایمنی سازه می شد. این در حالی ست که بلوک سفال دارای وزن بسیار سبک می باشد و به موجب بهره مندی از آن می توان از وجود یک عایق حرارتی عالی در سازه خیالی آسوده داشت. این متریال ها درون فضای خال خود هوا را نگهداری می کنند و به همین دلیل یک عایق عالی در روزهای سرد زمستان و روزهای گرم تابستان خواهند بود چرا که اساسا هوا دارای ضریبا انتقال حرارتی بسیار کمی می باشد.

بلوک سفال به طور پایه ای از آب و خاک رس تشکیل شده است با این حال برای شکل دادن به ساختار مقاوم بلوک های سفالی از عناصر و ترکیبات دیگری نیز در ساخت بلوک سفال استفاده می شود که این عناصر عبارتند از نمک، شن، آهک و سایر عناصر و ترکیبات طبیعی. روی واژه طبیعی تاکید بسیاری داریم چرا که اساسا بلوک سفال دارای ساختاری دوستدار محیط زیست می باشد و ترکیبات به کار رفته در آن هیچ گونه آسیب و زیانی برای طبیعت و سلامتی انسان ها و موجودات زنده در پی ندارد.

بلوک سفال 7 سانتیمتری دارای 3 تا 4 حفره می باشد و ابعاد آن برابر با 20*20*7 است. این بلوک وزنی برابر با 1.8 کیلوگرم دارد که البته می تواند متغیر باشد. خرید بلوک سفالی سایز 7 می تواند انتخابی اقتصادی برای پروژه های ساختمانی باشد. از بلوک سفال 7 سانتیمتری زمانی استفاده می شود که هدف پر کردن دو فضای داخلی در ساختمان باشد و نیاز به ضخامت بالا برای دیوار وجود نداشته باشد. بنابراین برای دیوارهای داخلی با ضخامت کمتر باید سراغ این بلوک سفال رفت.

بلوک سفال 10 سانتیمتری نیز دارای کابرد عمده ای در جداسازی دیوارهای داخلی سازه دارد. این نوع بلوک سفال عایق بسیار خوبی شناخته می شود و درصد جذب رطوبت آن بسیار بالاست. ابعاد این بلوک سفال 20*20*10 می باشد، وزنی برابر با 2.1 کیلوگرم دارد و تعداد حفره های آن 5 تا 6 حفره می باشد.

بلوک سفال 15سانتیمتری هم برای دیوارهای داخلی سازه استفاده می شود و هم برای دیوارهای پیرامون سازه کاربرد دارد. ضخامت بالای این بلوک سفال، آن را برای ساخت دیوارهای اطراف سازه مناسب ساخته. ابعاد این بلوک سفال 15*20*20 است، وزن آن حدودا 3 کیلوگرم می باشد و عایق صوتی و حرارتی عالی محسوب می شود.

بلوک های سفالی را می توان در انواع تیغه سفال و سفال سقفی خریداری نمود. تفاوتی که بین سفال سقفی و تیغه سفالی وجود دارد از نام این دو متریال کاملا پیداست. از تیغه سفال در دیوارچینی و از سفال سقفی در ساخت سقف سازه های عمرانی استفاده می شود. هر دوی این متریال ها دارای ابعاد متنوعی هستند و می توان به فراخور نیازهای پروژه اقدام به خرید بلوک سفال در سایزهای مختلف نمود. مجموعه مصالح فروش با تدارک دیدن سایزهای متنوع، سعی در مرتفع سازی نیاز خریداران و پیمانکاران محترم برای اجرای پروژه های مختلف داشته است. شما می توانید پیش از خرید بلوک سفال در مورد قیمت، موجودی و بهترین نوع آن متناسب با نیاز پروژه تان اقدام به دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان و مهندسین خبره مصالح فروش نمایید.

بلوک سفال چه در نوع تیغه سفال و چه در نوع سفال سقفی دارای ساختاری مشبک می باشد و درون آن توخالی است. این متریال همچنین دارای بدنه ای شیار دار است تا امکان چسبندگی ملات به بدنه این متریال تا حد امکان افزایش پیدا کند و متعاقبا پایداری و مقاومت سازه افزایش یابد. مقاومت بسیار بالایی که بلوک سفال در برابر ضربه و فشار از خود نشان می دهد موجب شده تا استفاده از آن به عنوان یک متریال جهت ایمن سازی خانه ها مورد توجه قرار گیرد. فرآیند ساخت بلوک سفال به صورت صنعتی و توسط ماشین های مکانیزه صورت می پذیرد و دمای لازم برای ساخت آن در حدود 900 درجه سانتیگراد می باشد. 

نکات مهم خرید بلوک سفالی

ممکن است پیش خود تصور کنید که مگر برای خرید بلوک سفال هم باید نکات خاصی را در نظر داشت؟ بلوک سفال که یک متریال بسیار ساده است چه نکات مهمی را می تواند برای خرید در بر داشته باشد؟ اگر چنین تصوری دارید حتما در این بخش همراه ما باشید چرا که تصوراتتان تغییر پیدا خواهد کرد. چنانچه در خرید بلوک سفال به نکات مهم خرید آن بی توجه باشید و متریالی بی کیفیت را خریداری کنید نه تنها به وجهه، اعتبار و آبروی کاری خودتان لطمه می زنید بلکه ایمنی و ضریب اطمینان سازه را هم کاهش خواهید داد. در نتیجه سازه ای که قصد ساختش را دارید سازه ای بی کیفیت با سطح ایمنی ضعیف خواهد بود و بی شک ساکنین ساختمان بعد از مدتی دادشان در خواهد آمد. بنابراین نکات مهم خرید بلوک سفال را در این بخش دنبال کنید.

 • بلوک سفال و صدای زنگ آن!

اگر از فروشندگان حرفه ای و خریداران قهار بلوک سفال چند نکته در مورد خرید این متریال را جویا شوید بی شک به این نکته اشاره خواهند کرد که بلوک سفال خوب و با کیفیت باید در برخورد با بلوک دیگر صدایی مانند صدای زنگ منعکس کند. صدای زنگ بلوک سفال نشانه ای از توپر بودن و قابلیت جذب درصد کمی از آب است. بنابراین می توان گفت که بلوک سفال خریداری شده دارای ویژگی های کیفی مطلوبی است.

 • مقاومت بالا در برابر حرارت و آتش سوزی

از جمله ویژگی هایی که برچسب ایده آل را به یک بلوک سفال می زند، مقاومت بالای این متریال در برابر حرارت بالا و آتش سوزی می باشد. بلوک سفال نباید در مقابله با آتش و حرارت بالا تبدیل به خمیر شود و یا ترد و شکننده شود.

 • عدم وجود ترکیبات شیمیایی در بلوک سفالی

به هنگام خرید بلوک سفال به این نکته دقت داشته باشید که در بلوک سفال ترکیبات شیمیایی وجود نداشته باشد. وجود ترکیبات شیمیایی در بلوک سفال می تواند تاثیر مخرب روی بتن داشته باشد و باعث کاهی ایمنی و استقامت سازه شود.

 • یکنواختی و یکپارچگی رنگ بلوک سفال

یکی از مهمترین نکاتی که به هنگام خرید بلوک سفال باید به آن دقت شود یکپارچگی رنگ بلوک سفال است. بلوک سفال نباید رنگی بسیار روشن یا رنگی بسیار تیره داشته باشد و از طرفی ناهمگونی رنگ نباید در سطح آن دیده شود. هر گونه آثاری از عدم یکنواختی رنگ در بلوک سفال نشان از شیوه های پخت غیر استاندارد آن دارد. نکته ی مهمی که در مورد رنگ بلوک سفال مطرح است این می باشد که به هنگام کشیدن یک جسم خارجی روی بلوک سفال نباید شاهد تغییر رنگ در سطح آن باشیم.

 • سطح بلوک سفالی باید عاری از شوره باشد

اینکه می گوییم سطح بلوک سفال باید عاری از شوره باشد بدین معنا نیست که ذره بین دست بگیرید و سطح آن را بررسی کنید بلکه منظور ما عدم وجود شوره به صورت مشهود و تشدید شده در سطح بلوک سفال است. به هر حال در ترکیبات بلوک سفال مقداری نمک وجود دارد و وجود آثار کمی از این نمک در سطح بلوک سفال طبیعی ست. این آثار با شوره متفاوت است. وجود شوره بدین معناست که مقدار زیادی نمک در ترکیبات بلوک سفال وجود دارد و از همه مهمتر اینکه ساختار بلوک سفال ساختاری متراکم نیست و میزان تخلخل آن بیش از حد است بنابراین درصد جذب رطوبت و آب توسط آن بالاست. میزان جذب رطوبت توسط بلوک سفال نباید بیش از 20 درصد باشد. چنانچه در ظاهر بلوک سفال آثار شوره را مشاهده کردید احتمال دهید که میزان جذب رطوبت توسط آن بلوک زیاد است و متعاقبا سطح ایمنی ضعیفی را برای سازه شما ایجاد خواهد کرد.

 • عدم وجود ترک و آثار شکستگی در بلوک سفال

زمان خرید بلوک سفال به این نکته مهم توجه کنید که آثاری از ترک، شکستگی و دانه های آهکی روی بدنه بلوک سفال مشهود نباشد. وجود آثار شکستگی نشان از ایمنی ضعیف این متریال دارد.

 • بهره مندی از هندسه ی متقارن

به هنگام خرید بلوک سفال چه از نوع سقفی و چه از نوع تیغه، به این نکته مهم دقت داشته باشید که هیچ گونه آثاری از تحدب، تقعر، کج شدگی، لبه های گرد، انحنا و زوایای غیر قائمه در آن مشاهده نشود. بسیار مهم است که ظاهر بلوک سفال ظاهری یکدست و متقارن باشد. عدم بهره مندی از تقارن و ظاهر صاف می اتواند نشان از عدم کیفیت تولید بلوک سفال داشته باشد و از همه مهمتر اینکه به هنگام ساخت سازه شما را با چالش مواجه کند. در ظاهر بلوک سفال نباید آثاری از دانه های آهکی و جوش دیده شود. این را فراموش نکنید که هر گونه آثاری از عدم یکنواختی در ظاهر بلوک سفال می تواند نشان از شرایط نامطلوب پخت آن داشته باشد.

برای خرید تیغه سفال با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

 • ابعاد و وزن بلوک سفال را مد نظر داشته باشید

همانطور که گفته شد بلوک سفال می تواند شامل سفال سقفی و تیغه سفال باشد که برای ساخت دیوار و سقف کاربرد دارند. این بلوک ها دارای ابعاد مشخصی هستند و به هنگام خرید باید متناسب با نیازهای پروژه به ابعاد بلوک سفال دقت داشته باشید. به طور مثال تیغه سفال دارای ابعاد 7، 10 و 15 می باشد و سفال سقفی نیز شامل دو سایز 20 و 25 می باشد. دقت داشته باشید که وزن بلوک سفال با ابعاد آن تناسب داشته باشد. وزن بلوک سفال نباید بیش از حد سبک یا سنگین باشد.

فروش بلوک سفال 

بلوک سفال یکی از پر مصرف ترین متریال های ساختمانی می باشد و شاید ساده به نظر برسد اما کیفیت همین متریال که عناصر تشکیل دهنده آن آب و خاک رس می باشد می تواند کیفیت ساخت سازه را تعیین کند. از تیغه های سفالی برای دیوارچینی استفاده می شود و از بلوک های سفال سقفی نیز برای ساخت سقف تیرچه سفالی و بتنی استفاده می شود.

بلوک های سفال سقفی در فضای بین دو تیرچه در سقف تیرچه و بلوک قرار می گیرند، این بلوک ها دارای ابعاد یکسان و یکدستی هستند و استفاده از آن ها برای ساخت سقف می تواند منجر به افزایش کیفیت ساخت شود. این بلوک ها دارای قیمت بلوک سفال مقرون به صرفه ای هستند و در فروشگاه مصالح فروش با قیمت اقتصادی به فروش می رسند. شما می توانید انواع بلوک سفال سقفی را در ابعاد 20 و 25 در این فروشگاه خریداری نمایید. شما می توانید به راحتی اقدام به نصب لوستر نمایید و خیال تان از بابت نگهداری مقادم آن آسوده باشد. از طرفی رطوبت موجود در سقف نیز توسط بلوک سفال جذب خواهد شد.

فروشگاه مصالح فروش به عنوان یکی از قوی ترین مجموعه های فروش بلوک سفال در سطح ایران بلوک سفال را در با بالاترین سطح از کیفیت به فروش می رساند. بلوک سفال با درجه های کیفی متفاوتی به تولید می رسد که این درجه ها عبارتند از بلوک سفال درجه یک، بلوک سفال درجه دو و بلوک سفال ممتاز. شما می توانید سفارش خرید هر نوع از بلوک سفال با درجه های کیفی متفاوت را به فروشگاه مصالح فروش بدهید تا در اسرع وقت سفارش تان حاضر شود.

برای خرید آجر ماشینی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

کاهش هزینه های پروژه تا حد امکان می تواند تاثیر زیادی در صرفه های اقتصادی برای شما داشته باشد. مصالح فروش با در نظر گرفتن قیمت بلوک سفال های ایده آل در فروش بلوک سفال، با شما همراه و همدست شده تا بتوانید صرفه اقتصادی هر چه بیشتری را برای پروژه های خود به ارمغان آورید. فروش بلوک سفال در مصالح فروش همراه با مشاوره رایگان پیش از خرید صورت می پذیرد. به دلیل تنوع بالا در انواع بلوک سفال، شما می توانید پیش از خرید بلوک سفال اقدام به دریافت مشاوره نمایید تا از بابت انتخابی صحیح و اصولی خیالی آسوده داشته باشید. کارشناسان خبره ما در مصالح فروش آماده ارائه مشاوره و راهنمایی های رایگان به شما در این زمینه می باشند. مصالح فروش فقط یک فروشگاه و بستر ساده برای خرید مصالح ساختمانی نیست بلکه مجموعه ای ست که در آن انواع خدمات پیش از فروش و پس از فروش بلوک سفال به طور صفر تا صدی صورت می پذیرد. بدین سان حمایت ما را در تمامی مراحل خرید خواهید داشت.

فروش بلوک سفال در نصالح فروش همراه با ارائه ضمانت اصالت کالا صورت می پذیرد. تمامی محصولات اعم از بلوک سفال، پیش از ارسال توسط کارشناسان و بازرسان فنی و خبره توسط بررسی قرار می گیرند و در صورت نیاز در آزمایشگاه های فنی مورد تست واقع می شوند تا از سلامت فنی و ظاهری آن ها اطمینان حاصل شود. خرید بلوک سفال همواره با نگرانی هایی همراه است که از جمله آن ها کیفیت بالای تولید، ظاهر متقارن و صاف، رنگ مناسب، ترکیبات اصولی، میران تراکم بالا، عدم وجود جوش و دانه های آهکی در بلوک سفال و همچنین قیمت بلوک سفال مناسب و ابعاد استاندارد آن همراه است. تمام این نگرانی ها را با خرید بلوک سفال از مصالح فروش کنار بگذارید چرا که در این مجموعه نظارت های اصولی روی تمام نکات خرید بلوک سفال صورت می پذیرد و محصولاتی بی نقص، با کیفیت و همراه با ضمانت با قیمتی اقتصادی و ایده آل به شما عزیزان ارائه می گردد. شما می توانید برای خرید بلوک سفال با واحد پشتیبانی مصالح فروش در ارتباط باشید و بعد از استعلام موجودی، قیمت و دریافت مشاوره اقدام به خرید بلوک سفال در هر کجای ایران که هستید نمایید.

قیمت بلوک سفالی 

قیمت بلوک سفالی به عنوان یکی از متریال های پر کاربرد ساختمانی قیمت بالایی نیست اما از آنجایی که این متریال در حجم وسیع و گسترده برای ساخت سازه استفاده می شود، قیمت آن در نهایت بسیار مهم و تاثیرگذار در هزینه های ساخت پروژه خواهد بود. در واقع اسکلت سازه را این متریال تشکیل می دهد و بنابراین طبیعی ست که سازندگان به دنبال قیمت اقتصادی و مقرون به صرفه برای خرید بلوک سفال باشند. قیمت بلوک سفال به طور روزانه و دوره ای در حال تغییر می باشد بنابراین نمی توان به قیمت ثابتی برای این متریال استناد کرد با این حال می توان با پایش و بررسی برخی از فاکتورها نوسانات قیمت بلوک سفال را تخمین زد. قیمت بلوک سفال به تعدادی از فاکتورها وابسته است که متناسب با تغییر آن ها، قیمت بلوک سفال نیز تغییر پیدا می کند.

 • ابعاد و نوع بلوک سفال

یکیاز عوامل تاثیرگذار روی قیمت بلوک سفال ابعاد و وزن آن می باشد. بلوک سفال شامل تیغه سفال و سفال سقفی می باشد که هر کدام از این دو نوع دارای کاربرد، ابعاد، شیوه ساخت و ساختاری متفاوت هستند. از طرفی بلوک های سفال در ابعاد متفاوتی همچون 7، 10، 15، 20 و 25 به تولید می رسند و سایز این بلوک ها روی قیمت شان تاثیرگذار است. بنابراین طبیعی ست که شاهد تنوع قیمت بلوک سفالی در بین انواع بلوک سفال باشیم.

 • وزن بلوک سفال

بدیهی ست که بالا رفتن وزن بلوک سفال می تواند ایمنی سازه را کاهش دهد بنابراین به احتمال بسیار زیاد انواع بلوک سفال با وزن بالا دارای قیمت کمتری هستند. اما توصیه ما به شما خرید بلوک سفال با وزن استاندارد می باشد. نمونه ممتاز بلوک سفال دارای وزن کمتر و قیمت بلوک سفالی بیشتری می باشد.

 • کارخانه سازنده

هز یک از کارخانه های سازنده بلوک سفال بر اساس هزینه های تولید، هزینه های حمل و نقل، هزینه های انرژی، هزینه دستگاه ها و هزینه نیروی کار قیمتگذاری متفاوتی را روی بلوک سفال صورت می دهند.

 • میزان تورم

از مهمترین نکاتی که نباید در قیمت بلوک سفال نادیده گرفته شود میزان تورم در کشور می باشد. همین عامل کافی ست تا قیمت بلوک سفال را به طور روزانه دستخوش تغییرات و نوسان بیابیم.

 • نوع ترکیبات بلوک سفال

نوع ترکیبات و درصد عناصری که در تولید بلوک سفال به کار رفته می تواند روی قیمت بلوک سفالی این محصول تاثیر ویژه داشته باشد. هر چه درصد استفاده از تریباتی چون نمک، آهک و شن در ساختار بلوک سفال اصولی تر باشد بی شک روی قیمت بلوک سفالی آن نیز تاثیرگذار است.

برای خرید آجر فشاری با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

اهمیت خرید بلوک سفالی از مصالح فروش

بسیاری از مواقع سازندگان با خرید بلوک سفال از مجموعه های فروش نامعتبر نه تنها باعث خراب شدن اعتبار و وجهه کاری خود شده اند بلکه ایمنی سازه را نیز زیر سوال برده اند و نارضایتی عده زیادی از ساکنین ساختمان را به جان خریده اند. بنابراین اهمیت انتخاب بلوک سفال با کیفیت و مرغوب تنها در ظاهر سازه خلاصه نمی شود بلکه می تواند در جنبه های مختلفی از حرفه شما تاثیرگذار باشد. بلوک سفال باید مقاومت و استحکام بالایی داشته باشد، در برابر حرارت و رطوبت عایق بسیار عالی باشد و عاری از هر گونه نقص، شکستگی و ظاهر نامتقارن و ترکیبات غیر اصولی باشد. این ها مواردی هستند که در مجموعه مصالح فروش به طور کامل توسط کارشناسان و مهندسین مورد توجه قرار می گیرند تا محصولی که در نهایت به دست شما می رسد محصولی عاری از نقص و با کیفیت باشد.

با خرید بلوک سفال از مصالح فرش می توانید از قیمت بلوک سفالی های اقتصادی بهره مند شوید و این برای ایجاد صرفه اقتصادی در هزینه های پروژه بسیار مهم است. از آنجایی که بلوک سفال در حجم بالا برای اجرای سازه خریداری می شود بنابراین بهره مندی از قیمت اقتصادی می تواند موجب صرفه برای پروژه شما شود.

مصالح فروش بهترین شیوه های حمل بلوک سفال را برای ارسال متریال به دست شما در نظر می گیرد بنابراین می توانید از بابت دریافت بی نقص و سالم متریال ها خیالی آسوده داشته باشید. بلوک سفال متریالی ست که مستعد ترک خوردگی و شکستگی می باشد و در صورت بسته بندی های نادرست و حمل غیر اصولی بی شک دچار آسیب خواهد شد. در مصالح فروش از شیوه های حمل اصولی برای ارسال بلوک سفال استفاده می شود. شما می توانید پیش از خرید بلوک سفال اقدام به دریافت مشاوره نمایید و بهترین انتخاب را متناسب با نیاز پروژه تان صورت دهید.

مزایای خرید اینترنتی بلوک سفال

یکی از دغدغه های اصلی سازندگان و پیمانکاران یافتن مجموعه ای ست که بتوان با اعتماد کامل به آن اقدام به خرید مصالح نمود. برای عمده سرمایه گذاران و سازندگان صرفه جویی در وقت و هزینه بسیار مهم است. بنابراین می توان خرید اینترنتی بلوک سفال را جایگزین خرید حصوری آن نمود چرا که موجب صرفه اقتصادی، صرفه جویی در زمان و انرژی شما خواهد شد. به ویژه اگر مجموعه ای قابل اعتماد را برای خرید اینترنتی بلوک سفال انتخاب کرده باشید. با خرید اینترنتی بلوک سفال از مصالح فروش از بابت حفظ اعتبار، وجهه کاریف کیفیت ساخت و ایمنی بالای سازه خیالی آسوده داشته باشید. ما در مراحل بعد از فروش بلوک سفال نیز با شما همراه هستیم و ضمانت ما را در تمامی شرایط خواهید داشت.

برای خرید انواع آجر نسوز با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.