سرامیک از جمله متریال های پر مصرف می باشد. از سرامیک به عنوان یک کفپوش شیک و زیبا برای پوشش کف قسمت های مختلف منزل و از جمله پذیرایی استفاده می کنند. در ادامه این مقاله می خواهیم به روش اندازه گیری سرامیک کف پذیرایی بپردازیم.

سرامیک کف پذیرایی

چقدر سرامیک برای کف پذیرایی منزل خود نیاز داریم؟ متراژ سرامیک مصرفی ما چقدر است؟ نحوه محاسبه متراژ سرامیک برای خرید چطور است؟ هر بسته کاشی و سرامیک چند متر مربع است؟ همه این‌ ها سوالاتی است که فرد را برای خرید راحت دچار مشکل می ‌کند.

برای خرید کاشی دستشویی و مشاهده لیست قیمت انواع کاشی دستشویی کلیک کنید.

انواع سرامیک کف پذیرایی :

استفاده از سرامیک‌ های کف، همیشه محبوب و پرکاربرد بوده ‌است. از دلایل محبوبیت استفاده از سرامیک برای کف پذیرایی، می ‌توان به تنوع نامحدود، قیمت مقرون به‌ صرفه، مقاومت در برابر رطوبت و امکان شستشوی آن ‌ها اشاره کرد.

سرامیک ها دارای تنوع زیادی هستند. با این تنوع در انواع سرامیک کف منزل، امکان هماهنگی آن ‌ها با رنگ ‌ها و سبک ‌های گوناگون در دکوراسیون داخلی وجود خواهد داشت.

سرامیک های دیواری بر اساس محل کاربرد به سرامیک گرانیتی، پرسلانی و منوپروزا و سرامیک ‌های کف به انواع سرامیک‌ های با جذب آب کم، گرانیتی و پرسلانی تقسیم بندی می ‌شوند.

سرامیک کف پذیرایی گرانیتی چیست؟

سرامیک های گرانیتی از ترکیب خاک رس با ویژگی ‌های مشخص و فاقد کربنات، به ‌خصوص کربنات کلسیم تولید می شوند و در طی مراحل پخت با افزودن رنگ ‌دانه، طرح آن ها به دست می ‌آید.

از آنجایی که سرامیک های گرانیتی، فاقد لعاب هستند، برای شیشه ‌ایی و براق کردن آن ها، سطح نهایی را به وسیله سنگ ‌ساب پولیش می ‌دهند.

طرح ‌های رایج انواع سرامیک کف گرانیتی شامل فلفل نمکی، رگه‌ ایی و قالب‌ های رستیک هستند.

اهمیت اندازه گیری مقدار سرامیک کف پذیرایی مصرفی :

نحوه محاسبه و اندازه گیری میزان سرامیک مصرفی، یک کار ساده و در عین حال، سخت است. دلیل سختی آن را می ‌توان تنوع سایزهای تولیدی سرامیک در کارخانه‌ های تولید کننده کاشی و سرامیک دانست.

این نکته را باید مد نظر قرار داد که کاشی و سرامیک در بسته ‌بندی کارتنی به فروش می ‌رسند. هر بسته کارتن کاشی و سرامیک چند متر است؟ وزن هر بسته کاشی و یا هر متر مربع کاشی و سرامیک چقدر است؟ این شرایط باعث خواهد شد که فرد دچار نوعی دشواری در نحوه محاسبه متراژ مورد نیاز کاشی و سرامیک خود شود و نتواند متراژ کاشی و سرامیک مورد نیاز خود را به راحتی محاسبه کند و کار خود را مدیریت کند.

این نکته باعث خواهد شد که حتی طرح و سبک دکوراسیون منزل یا محیط کار فرد، دچار مشکل شود. به طوری که با خرید متراژ کمتر کاشی و سرامیک، برای مرحله دوم تصمیم به خرید همان طرح و سبک کاشی و سرامیک می‌ کند اما کاشی تولیدی که در مرحله دوم خریداری کرده است، ممکن است همان رنگ و طرح نباشد، بنابراین سبک، طرح و رنگ دکوراسیون این محیط دچار مشکل خواهد شد.

برای خرید کاشی استخری و مشاهده لیست قیمت انواع کاشی استخری کلیک کنید.

روش اندازه گیری سرامیک کف پذیرایی :

برای نصب سرامیک مورد نیاز پذیرایی، باید هزینه سرامیک ها به همراه نصب، هزینه مصالح مصرفی، هزینه قرنیزها به همراه نصب، هزینه چسب و کرایه حمل آن ها را مد نظر قرار داد.

روش اندازه گیری سرامیک مورد نیاز پذیرایی به این صورت می باشد که باید طول و عرض کف پذیرایی را اندازه گیری کرده و در هم ضرب کنید، سپس مساحت قسمت هایی که قصد کار گذاشتن سرامیک را روی آن ها ندارید از مقدار به دست آمده، کم کنید.

مساحت سرامیک به دست آمده را در قیمت سرامیک مورد نظر به همراه مصالح و هزینه نصب ضرب کنید و سپس عدد مورد نظر را یادداشت کنید.

بعد از آن، محیط دور کار را برای نصب قرنیز، محاسبه کنید.

برای محاسبه قرنیز مورد نیاز، باید متراژ طول تمام دیوارهای مورد نظر را با هم جمع کنید. سپس قیمت قرنیز به همراه نصب را در عدد به دست آمده ضرب کنید.

محاسبه میزان چسب مصرفی برای نصب سرامیک کف پذیرایی :

برای خرید سرامیک و مشاهده لیست قیمت انواع سرامیک کلیک کنید.

معمولا برای هر متر مربع، 4 کیلوگرم چسب خمیری برای نصب کاشی دیوار و 4 کیلوگرم چسب پودری برای نصب سرامیک کف پذیرایی، مورد نیاز است.

این نکته لازم به ذکر است که هیچگونه موادی نباید به چسب خمیری اضافه شود و برای چسب پودری هم فقط افزودن آب کفایت می کند و نیازی به استفاده همزمان پودر سنگ و سیمان به همراه چسب پودری نمی باشد.

همچنین می توانید به جای چسب پودری از ترکیب پودر سنگ و سیمان و آب هم به تنهایی استفاده کنید.

برای خرید انواع آجر ماشینی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

چه رنگی برای سرامیک کف پذیرایی مناسب است؟

انواع سرامیک با طیف رنگ قهوه ‌ای، جزء مواردی است که به راحتی با هر رنگ و نوع دکوراسیونی هماهنگ می ‌شود. سرامیک به رنگ کرم هم بعد از رنگ قهوه ‌ای، یکی از پرطرفدارترین رنگ هایی است که می توان از آن در پذیرایی خانه ‌های کوچک استفاده کرد.

استفاده از سرامیک به رنگ سیاه در پذیرایی، باعث می شود که دکوراسیون منزل، چشمگیر‌‌تر به نظر برسد. همچنین این رنگ سرامیک برای آشپزخانه هم بسیار مناسب است، به‌ خصوص اگر به صورت ترکیبی با رنگ ‌های دیگر مورد استفاده قرار گیرد.

برای خانه‌ هایی که دارای دکوراسیون مدرن هستند، سرامیک هایی با رنگ سفید مناسب هستند. در مقابل این رنگ، انواع سرامیک با رنگ خاک رس حس نوستالژیکی به خانه منتقل می ‌کند که معمولا برای خانه ‌هایی با دکوراسیون سنتی ایرانی به کار می ‌روند.

سرامیک کف سالن پذیرایی با رنگ یشمی نیز یک مدل بسیار لوکس است و در کمتر خانه ایی پیدا می‌ شود. با استفاده از سرامیک رنگ یشمی در کف سالن های پذیرایی، فضایی منحصر به فرد به وجود خواهید آورد. استفاده از سرامیک با رنگ آبی، تیرگی یکپارچه و جذابی را در سالن پذیرایی به وجود خواهد آورد، به ‌خصوص اگر با رنگ قهوه ‌ای ترکیب شود.

استفاده از سرامیک هایی با رنگ های طوسی یا خاکستری، خصوصا در مکان ‌های پر رفت و آمد، کمک بزرگی هستند، زیرا کثیفی و آلودگی را زیاد نشان نخواهند داد.

برای خرید انواع بلوک سفال با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

سخن آخر:

برای نصب سرامیک مورد نیاز کف پذیرایی باید هزینه هایی مانند قیمت هر متر مربع سرامیک، هزینه چسب یا ملات، هزینه حمل و نقل و هزینه نصب را در نظر گرفت.

برای محاسبه قیمت کلی نصب سرامیک مورد نیاز پذیرایی باید متراژ اندازه گیری شده را در قیمت سرامیک مورد نظر به همراه هزینه های ذکر شده در بالا ضرب کنید.