یکی از کفپوش های محبوب برای استفاده در کف منازل و همچنین آشپزخانه ها، کفپوش سرامیکی است. در هنگام نصب سرامیک های کف و همچنین پس از نصب آن ها باید نکاتی را رعایت کنید تا بتوانید طول عمر سرامیک ها را بالا ببرید. در غیر این صورت پس از گذشت چندین سال از نصب سرامیک ها، ممکن است آن ها در جای خود لق بزنند و مجبور شوید که مجددا آن ها را تعویض کنید. در ادامه این مقاله به نکاتی برای افزایش طول عمر سرامیک آشپزخانه باید رعایت کرد، می پردازیم.

برای خرید کاشی و مشاهده لیست قیمت انواع کاشی کلیک کنید.

نکاتی برای نصب سرامیک کف آشپزخانه :

در زیر به نکاتی برای نصب سرامیک کف آشپزخانه اشاره خواهیم کرد:

 • قبل از هر کاری در سرامیک کاری هر سطحی، باید تراز سطح کار، کنترل شود تا بتوان نواقص و عدم ناهمواری های سطوح را کنترل کرد.
 • نکته دیگر این است که در اندازه گیری فضایی که می خواهید سرامیک کاری را انجام دهید، باید بسیار دقت کنید. آماده سازی و مقدمات سرامیک کاری، بیشترین سهم را در نتیجه زیبایی دارد.
 • بهتر است ابتدا تمام سرامیک ها را با توجه به چیدمان مطلوب در نظر گرفته شده و در کنار هم قرار دهید و از ترکیب آن ها مطمئن شوید و سپس نسبت به نصب آن ها اقدام کنید.
 • باید سرامیک هایی را که نیاز به برش دارند را در مرحله ی بعدی کار قرار دهید و آن ها را نصب کنید.
 • برای زیبایی کار و راحتی نصب سرامیک های کف آشپزخانه، از جدا کننده ها استفاده کنید. این جدا کننده ها باعث می شود که سرامیک ها به طور مساوی در کنار همدیگر قرار بگیرند.
 • از یک سرامیک راهنما استفاده کنید و از گوشه آشپزخانه، کار نصب آن ها را شروع کنید.
 • برای برش سرامیک ها، می توان از شابلون استفاده کرد.
 • حداقل ۲۴ ساعت قبل از ریختن دوغاب، به سرامیک ها استراحت بدهید.

نکاتی برای افزایش طول عمر سرامیک آشپزخانه :

برای خرید کاشی آشپزخانه و مشاهده لیست قیمت انواع کاشی آشپزخانه کلیک کنید.

نکاتی وجود دارد که با رعایت آن ها می توان طول عمر سرامیک های آشپزخانه را افزایش داد، از جمله این نکات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • یکی از مهمترین نکاتی که برای افزایش طول عمر سرامیک های آشپزخانه باید به آن توجه کرد، مرحله بندکشی سرامیک ها است. بعد از مرحله بندکشی، بهتر است به مدت 12 ساعت رفت و آمدی به داخل آشپزخانه و روی سرامیک ها صورت نگیرد. در صورتی که می خواهید طول عمر سرامیک های کف آشپزخانه تان بالا برود، بهتر است که نکات نصب و بندکشی را رعایت کنید. در غیر این صورت پس از چند سال می بینید که سرامیک ها در جای خود لق می زنند و دوباره باید آن ها را بازسازی کنید.
 • نکته دیگر برای افزایش طول عمر سرامیک های آشپزخانه این است که بعد از نصب آن ها باید مراقب باشید تا ضربه ایی به آن ها وارد نشود تا کاملا به کف بچسبند و از جای خود تکان نخورند.
 • برای افزایش طول عمر سرامیک های آشپزخانه، باید از قرار دادن اجسام سنگین روی آن ها خودداری کرد.
 • نکته دیگر برای افزایش طول عمر سرامیک ها این است که نباید اشیای نوک تیز را روی آن ها بکشید.
 • نکته دیگر این است که تمیز نگه داشتن و مراقبت از سطوح سرامیک موجب می شود که طول عمر آن ها تا دو برابر افزایش پیدا کند.

برای خرید سرامیک کف آشپزخانه باید به چه نکاتی توجه کرد؟

بعد از اینکه با نکات قبل از نصب و بعد از نصب سرامیک های کف آشپزخانه آشنا شدید، بهتر است به نکاتی که برای خرید بهتر سرامیک ها به آن ها توجه کرد نیز اشاره کنیم:

 • به پرسلانی بودن یا نبودن سرامیک ها توجه کنید: سرامیک ‌های پرسلانی، استحکام و طول عمر بیشتری نسبت به انواع دیگر سرامیک‌ های کف دارند اما باید به این نکته نیز توجه کرد که وزن و قیمت این سرامیک ‌ها نیز به‌ طبع بالاتر است. بنابراین، توصیه می ‌شود که برای خرید انواع سرامیک ها به نیاز خودتان توجه کنید.
 • بهتر است سرامیک ‌هایی را انتخاب کنید که جذب آب کمتری دارند: جاری شدن آب در کف آشپزخانه ‌ها، یک امر اجتناب‌ ناپذیر است؛ به همین خاطر، در هنگام خرید سرامیک برای کف آشپزخانه، حتما باید به میزان جذب آب آن توجه کرد. سرامیک ‌های لعاب ‌دار و سرامیک‌ هایی که پوشش نانو دارند، گزینه مناسبی برای سرامیک ‌کاری کف آشپزخانه ها هستند؛ چرا که مقاومت این نوع از سرامیک ها در برابر نفوذ آب بالا است و پاک کردن آلودگی ‌ها و گرد‌ و غبار نیز از روی آن ها راحت ‌تر انجام می ‌شود.
 • طراحی سرامیک آشپزخانه باید متناسب با طراحی قسمت های دیگر باشد: برای خرید سرامیک کف آشپزخانه به رنگ ‌بندی و نوع طراحی آن، توجه کنید. زیرا می توان گفت که رنگ کف ساختمان، یکی از مهمترین قسمت ‌ها در معماری داخلی محسوب می ‌شود. بهتر است در هنگام انتخاب سرامیک برای کف آشپزخانه به قسمت های دیگر نیز توجه کنید.
 • سرامیک های کف را از شرکت ‌های معتبر و مطمئن خرید کنید: به ‌طور کلی می توان گفت، جنس و نحوه تولید یک سرامیک می ‌تواند تعیین‌ کننده خواص نهایی و طول عمر آن سرامیک باشد. به همین خاطر، بهتر است برای خرید کاشی و سرامیک و خصوصا سرامیک کف آشپزخانه به دنبال شرکت‌ ها و برندهای محبوب برویم. در این صورت، خیالمان از کیفیت و استحکام سرامیک ها نیز راحت خواهد شد.

برای خرید سرامیک و مشاهده لیست قیمت انواع سرامیک کلیک کنید.

سخن آخر:

یکی از کفپوش های محبوب برای استفاده در کف منازل و همچنین آشپزخانه ها، کفپوش سرامیکی است.

نکاتی وجود دارد که با رعایت آن ها می توان طول عمر سرامیک های آشپزخانه را افزایش داد، از جمله این نکات می توان به موارد زیر اشاره کرد: توجه به مرحله بندکشی سرامیک ها، مراقبت از سرامیک ها که ضربه ایی به آن ها وارد نشود، از قرار دادن اجسام سنگین روی آن ها خودداری کرد، نکشیدن اشیای نوک تیز روی سرامیک ها، تمیز نگه داشتن و مراقبت از سطوح سرامیکی و ... .

برای خرید انواع آجر و سفال با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید. 

برخی از نکاتی که برای خرید سرامیک کف آشپزخانه باید به آن ها توجه کرد شامل موارد زیر است: به پرسلانی بودن یا نبودن سرامیک ها توجه کنید، بهتر است سرامیک ‌هایی را انتخاب کنید که جذب آب کمتری دارند، طراحی سرامیک آشپزخانه باید متناسب با طراحی قسمت های دیگر باشد، سرامیک های کف را از شرکت ‌های معتبر و مطمئن خرید کنید.