یکی از زیباترین و لوکس‌ ترین مصالحی که از آن ها برای کفپوش استفاده می ‌شود، سرامیک ها هستند. سرامیک ها دارای انواع مختلفی هستند. یکی از انواع سرامیک ها، سرامیک های بدون بند هستند. این نوع سرامیک، یکی از لوکس‌ ترین انواع سرامیک‌ هایی است که مورد استفاده قرار می‌ گیرد. در ادامه این مقاله در مورد سرامیک بدون بند، مطالبی را عنوان خواهیم کرد. چیدمان سرامیک بدون بند، یک نوع تکنیک زیبا و مد روز در ساختمان سازی است که این اجازه را می دهد به بهترین شکل، شکاف میان سرامیک ها را پنهان کنید.

برای خرید کاشی و مشاهده لیست قیمت انواع کاشی کلیک کنید.

سرامیک بدون بند چیست

سرامیک بدون بند چیست؟

یکی از انواع مختلف سرامیک ها، سرامیک های بدون بند هستند. سرامیک بدون بند، یکی از انواع پرکاربرد سرامیک در سال های اخیر است.

سرامیک بدون بند دارای اسم های مختلف دیگری مانند سرامیک رکتیفای، سرامیک کالیبره، سرامیک چمفر شده و ... نیز است.

منظور از سرامیک بدون بند، حذف کامل بندها نیست. در اینصورت، با کمک تکنیک یکسو سازی یا همان پیرایش دقیق لبه، سرامیک ها به گونه ایی برش می خورند که امکان اتصال بدون بند آن ها وجود داشته باشد.

از سرامیک ‌های بدون بند در مکان ها و فضاهای گوناگونی مانند فضاهای مسکونی، تجاری، اداری و ... مورد استفاده قرار می گیرد. از این نوع سرامیک ها همچنین برای کسانی که قصد ساختن آلاچیق ها و راهروهای لوکس برای باغ‌ ها و ویلاهای خود دارند نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

برای خرید انواع آجر فشاری با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

معمولا سرامیک بدون بند از ترکیب مواد خامی از قبیل رس، کائولین، اکسید آلومینیوم، کاربید، سیلیکون کاربید و ... به دست می‌آید و سپس آن ‌ها را با آب مخلوط کرده و خمیر را خشک می‌ کنند.

سرامیک های بدون بند، پس از تولید با استفاده از دستگاه های لیزری برش داده می ‌شوند. این کار باعث می ‌شود که دقت کار تا حد زیادی بالا برود. به همین خاطر هنگام نصب، این سرامیک ها کاملا کنار یکدیگر قرار می ‌گیرند. این باعث می‌ شود که مرز های بین سرامیک ها به اندازه ‌ایی کوچک باشند که دیده نشوند. به همین دلیل این نوع سرامیک ها دارای ظاهر زیبایی هستند. مزیت های این محصول نسبت به معایب آن، بسیار بیشتر است.

درجات سرامیک بدون بند :

سرامیک های بدون بند در دو درجه رکتی فاید درجه یک دیجیتال و درجه دو لب تیز، بدون بند با جذب پایین و درجه لکه پذیری سخت عرضه و تولید می شوند.

بر خلاف تصوری که اکثر افراد دارند، برای نصب سرامیک های بدون بند بر روی دیوار یا کف باید از بند برای ثابت کردن سرامیک بهره برد. برای استفاده از سرامیک های بدون بند در هنگام قرار دادن آن ها از پودر های مخصوص بندکشی، استفاده می شود. برای بند کشی سرامیک های بدون بند از این دسته از پودرها استفاده می شود.

معمولا سرامیک های بدون بند، زیباتر هستند و دلیل این امر نیز آن است که برش این سرامیک ها به کمک رکتی و لیزر انجام می شود. علاوه بر این خاکی که برای تولید سرامیک بدون بند به کار برده می شود، نسبت به سرامیک دارای بند کیفیت و مرغوبیت بالاتری نیز دارد.

برای خرید کاشی بیمارستانی و مشاهده لیست قیمت انواع کاشی بیمارستانی کلیک کنید.

روش نصب سرامیک بدون بند :

نصب سرامیک های بدون بند مانند سایر سرامیک ها نیست. برای نصب اینگونه سرامیک ها در ابتدا باید مراحلی توسط استادکار انجام شود و سپس برای نصب آن اقدام کرد.

در ابتدا برای نصب سرامیک بدون بند باید گوشه ها و ضلع های سرامیک ها را با برش هایی مانند واترجت به صورت لبه های برش خورده و تیز درآورد. در زمان تولید همه سرامیک ها، لعاب از روی آن ها لیز می خورد و به روی ضلع ها و کناره های آن می ریزد. به همین دلیل اغلب ضلع ها و گوشه های سرامیک ها دارای برآمدگی هستند که سبب می شود در زمان نصب کاشی به صورت موازی به کاشی کناری خود متصل نشود.

به خاطر این دلایل است که باید در ابتدا از دستگاه برش برای یکدست کردن و صاف کردن سرامیک ها استفاده کرد. پس از انجام کالیبراسیون، قالب سرامیکی دارای لبه های تیز می شود که برای نصب و اتصال مناسب هستند. همچنین این برش ها باعث می شوند تا کف سرامیک ابعاد یکدست تری داشته باشد و نصب آن ها نیز بسیار راحت تر و در نهایت کار نهایی، زیبا تر باشد.

ابعاد برش هایی که بر روی سرامیک داده می شوند باید دقیق و منظم باشند تا سرامیک ها کاملا به هم بچسبند و از هم جدا نشوند.

برای خرید پرسلان و مشاهده لیست قیمت انواع پرسلان کلیک کنید.

مزایای استفاده از سرامیک بدون بند

سرامیک های بدون بند، انتخاب مناسبی برای سرویس های بهداشتی هستند چرا که باعث می شوند تا باکتری و میکروب ها نتوانند در بین درز سرامیک ها، رشد کنند و محیط سرویس بهداشتی همیشه تمیز و سالم خواهد ماند.

سرامیک های بدون بند در هنگام نصب، کمتر دچار خطا در محاسبات خواند شد.

انتخاب مناسبتر برای استفاده از سرامیک های بودن بند، سرامیک های بزرگتر هستند. استفاده از سرامیک های بدون بند بزرگ باعث می شود تا فضا بزرگ تر از حد معمول خود به نظر برسد. سرامیک های بدون بند اگر درست برش بخورند و لبه های تمیزی داشته باشند، کمترین درز را خواهند داشت. چرا که در زمان نصب دو لبه سرامیک کاملا روی هم چفت می شوند.

برای خرید سرامیک کف و مشاهده لیست قیمت انواع سرامیک کف کلیک کنید.

یک نکته مهم در زمان نصب سرامیک های بدون بند، توجه کردن به رکتیفای آن ها می باشد. یعنی همه سرامیک های مورد استفاده مخصوصا سرامیک های طرحدار باید دارای برش های مناسبی باشند چرا که اگر برای نصب سرامیک های طرح دار از بند استفاده شود، مسلما زیبایی سرامیک ها از بین خواهد رفت. به همین دلیل است که استفاده از سرامیک بدون بند، باعث نشان دادن درست طرح سرامیک می شود.

سخن آخر:

سرامیک بدون بند، یکی از انواع پرکاربرد سرامیک در سال های اخیر است. از سرامیک ‌های بدون بند در مکان ها و فضاهای گوناگونی مانند فضاهای مسکونی، تجاری، اداری و ... مورد استفاده قرار می گیرد.

سرامیک های بدون بند، پس از تولید با استفاده از دستگاه های لیزری برش داده می ‌شوند. این کار باعث می ‌شود که دقت کار تا حد زیادی بالا برود. مزیت های این محصول نسبت به معایب آن، بسیار بیشتر است.

برای خرید سرامیک و مشاهده لیست قیمت انواع سرامیک کلیک کنید.

سرامیک های بدون بند در هنگام نصب کمتر دچار خطا در محاسبات خواند شد. انتخاب مناسبتر برای استفاده از سرامیک های بودن بند، سرامیک های بزرگتر هستند. استفاده از سرامیک های بدون بند بزرگ باعث می شود تا فضا بزرگ تر از حد معمول خود به نظر برسد.