اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که به دکوراسیون و طرح های چوبی علاقه زیادی دارید، ممکن است به سرامیک های طرح پارکت علاقه مند شوید.اگر استفاده از پارکت های چوبی را دوست دارید اما به هر دلیلی امکان استفاده از این پارکت ها برایتان ممکن نیست، می توانید به جای آن از سرامیک طرح پارکت استفاده کنید. سرامیک های طرح پارکت طوری طراحی شده اند که می توانند همان حس را به شما القا کنند. در ادامه این مقاله در مورد سرامیک طرح پارکت و مزایا و معایب آن مطالبی را عنوان خواهیم کرد.

برای خرید کاشی و مشاهده لیست قیمت انواع کاشی کلیک کنید.

مزایا و معایب سرامیک طرح پارکت

مزایای استفاده ار سرامیک طرح پارکت

سرامیک طرح پارکت چیست؟

سرامیک های طرح پارکت دارای ظاهری شبیه به پارکت هستند. ظاهر این سرامیک ها به حدی به چوب طبیعی و پارکت شبیه است که تا آن را از نزدیک لمس نکنید، متوجه تفاوت آن نخواهید شد.

طرح های این نوع سرامیک ها به گونه ایی است که برای هر نوع مکان و منزلی می توان نمونه مناسبی از آن را پیدا کرد. سرامیک های طرح پارکت دارای مدل های مختلف مدرن تا کلاسیک هستند و این سرامیک ها قادر خواهند بود که ظاهری جذاب، شیک و جدید به دکوراسیون داخلی منزل شما بدهند.

به طور کلی می توان گفت که متریال سرامیک نسبت به چوب دارای مزایای بیشتری است و همین هم می تواند دلیل خوبی برای انتخاب و استفاده از این متریال در دکوراسیون منازل باشد. برای مثال می توان اشاره کرد که سرامیک طرح پارکت، نسبت به پارکت های چوبی دارای قیمت به مراتب کمتری است و بسیار راحت تر هم تمیز می شود. این در حالی است که خود طراحی سرامیک های طرح پارکت هم به شکلی است که می تواند بافت چوب را در فضا تداعی کرده و حس خوب آن را به افراد انتقال دهد. تا حدی که حتی در بسیاری از مدل های آن ها، گره های چوب نیز کاملا مشخص هستند.

ذکر این نکته نیز جالب است که از سرامیک های طرح پارکت حتی می توان به عنوان دیوارپوش نیز در مکان های مختلف مانند راهرو ها، انباری و حیاط استفاده کرد. از آنجایی که این سرامیک ها دارای ظاهری شبیه به چوب هستند، در سرویس بهداشتی ها نیز بسیار شیک جلوه می کنند و در این راستا، خاصیت قابل شستشو بودن سرامیک نیز خیال شما را از بابت پاک شدن آلودگی و تمیز شدن سریع آن، راحت خواهد کرد.

برای خرید سرامیک و مشاهده لیست قیمت انواع سرامیک کلیک کنید.

مزایای سرامیک طرح پارکت :

اگر دوست دارید که ظاهر منزلتان دارای پارکت چوبی اما همچنان از جنس سنگ سرامیک باشد، می توانید سراغ گزینه ایی به نام سرامیک طرح پارکت بروید. این نوع سرامیک ها با هزینه کمتر از پارکت می توانند به عنوان کفپوشی شیک و جذاب در دکوراسیون داخلی منزل شما بدرخشند.

سرامیک هایی که به شکل پارکت طراحی شده اند، می توانند همان حس کفپوش چوبی را به شما القا کنند. سرامیک ها، نسبت به چوب ارزان تر هستند و تمیز کردن آن ها نیز بسیار آسان تر است.

امروزه بسیاری از افراد، سرامیک طرح پارکت را به عنوان کفپوش انتخاب می کنند. سرامیک طرح پارکت دارای مزیت های زیادی است، از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • استحکام بالا و مقاومت در برابر آب: سرامیک های طرح پارکت در برخورد با آب، دچار آسیب نمی شوند و مقاومت خوبی از خود نشان می دهند. این موضوعی است که در رابطه با پارکت های چوبی نمی توان با قطعیت بیان کرد. به همین خاطر است که سرامیک طرح چوب در شرایط مشابه و در معرض آب می تواند مقاومت بالاتری را نسبت به پارکت های چوبی از خود نشان دهد.
  • مناسب برای سبک های کلاسیک و مدرن: سرامیک های طرح پارکت هم برای سبک های کلاسیک و هم سبک های مدرن، مناسب هستند.
  • تمیزی آسان: سرامیک های طرح پارکت را می توان به راحتی تمیز کرد و تمیز کردن آن ها راحت تر از پارکت های چوبی است.

برای خرید کاشی استخری و مشاهده لیست قیمت انواع کاشی استخری کلیک کنید.

معایب سرامیک طرح پارکت :

سرامیک های طرح پارکت علاوه بر مزایا دارای معایبی نیز هستند. از جمله این معایب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سرامیک های طرح پارکت در فصول سرد، تا حدودی می توانند سرما را به فضا انتقال دهند، به همین دلیل هم است که در چنین شرایطی، افراد ترجیح می دهند که به سراغ کفپوش با متریال های دیگری بروند.

  • سرامیک ها در برابر ضربه های خیلی شدید، آسیب زا هستند و ممکن است بشکنند ولی موضوعی که وجود دارد پیدا کردن تایل های مشابه در بازار است. طبیعتا برای یک دست شدن کفپوش خود باید به دنبال تایل سرامیکی باشید که دقیقا مانند سایر بخش های کفپوش باشد که این مسئله در بسیاری از موارد می تواند کار بسیار سختی باشد. به همین دلیل، توصیه می شود که در زمان نصب کفپوش سرامیکی خود، تعدادی از تایل ها را اضافه تر تهیه کنید تا در موارد ضروری بتوان از آن ها استفاده کرد.

  • از دیگر معایب این نوع از کفپوش ها می توان به این نکته اشاره کرد که به طور کلی کفپوش های سرامیکی در زمان هایی که مرطوب هستند و یا خیس می شوند، به شدت لیز و لغزنده به نظر می رسند و همین موضوع نیز می تواند در بسیاری از شرایط برای افراد خطر آفرین باشد.

کاربرد سرامیک طرح پارکت :

سرامیک های طرح پارکت دارای طرح ها و رنگ های متنوعی هستند، همچنین این سرامیک ها دارای تنوع بافتی متنوعی نیز هستند، بنابراین انواع این سرامیک ها در دسترس هستند که شما می توانید با توجه به معیارهای خود و نسبت به فضایی که در اختیار دارید، کفپوش مناسب خود را انتخاب کنید.

از سرامیک های طرح پارکت هم می توان برای فضاهای اداری، هم برای طراحی دکوراسیون داخلی منازل استفاده کرد.

از سرامیک های طرح پارکت در دکوراسیون داخلی منازل، تقریبا بدون هیچگونه محدودیتی استفاده خواهد شد. می توان از سرامیک طرح پارکت برای فضاهای متفاوتی مانند آشپزخانه، حمام، دکوراسیون پذیرایی، نشیمن، دکوراسیون ناهارخوری، دکوراسیون اتاق خواب و ... استفاده کرد.

برای خرید انواع آجر فشاری با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

سخن آخر در مورد سرامیک طرح پارکت :

اگر به طرح هایی مانند چوب و پارکت علاقه دارید اما می خواهید کف خانه خود را سرامیک کنید، می توانید از سرامیک طرح پارکت استفاده کنید. سرامیک های طرح پارکت در طرح ها و قیمت های متفاوتی در بازار موجود هستند.

از این نوع از سرامیک ها حتی می توان به عنوان دیوارپوش نیز در مکان های مختلف مانند راهرو ها، انباری و حیاط استفاده کرد.

شما می توانید با بررسی شرایط موجود در فضا، بودجه ایی که در نظر گرفته اید و همین طور اولویت های خود، دست به انتخاب این نوع از کفپوش های منزل بزنید.

برای خرید سرامیک کف و مشاهده لیست قیمت انواع سرامیک کف کلیک کنید.