یکی از موارد مهمی که همواره بسیاری از پیمانکاران و خریداران با آن مواجه هستند، انتخاب بهترین نوع موزاییک برای کف حیاط است. موزاییک ها از آن دسته، متریال های ساختمانی به شمار می روند که کاربرد اصلی آن ها برای استفاده در کف حیاط است. موزاییک ها از تنوع نوع، ابعاد و طرح های مختلفی برخوردار هستند و همچنین بر اساس سلیقه مشتری و توجه به نوع کاربری مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه این مقاله به راهنمای انتخاب بهترین موزاییک برای حیاط خواهیم پرداخت.

برای خرید سرامیک و مشاهده لیست قیمت انواع سرامیک کلیک کنید.

استفاده از موزاییک حیاط :

یکی از مهمترین مصالح ساختمانی مورد استفاده در بسیاری از مکان ها، موزاییک می باشد. از موزاییک می توان در فضاهایی مانند روف گاردن، محوطه، پارکینگ، حیاط و ... استفاده کرد.

از زمان های بسیار دور، استفاده از موزاییک برای حیاط مورد توجه بسیاری از افراد برای پوشش دادن کف حیاط ها بوده است.

موزاییک حیاطی یکی از مقاوم ترین و باکیفیت ترین انواع پوشش های کفی مورد استفاده در کل جهان می باشد که به دلیل داشتن مقاومت و استقامت بسیار بالای خود، همیشه مورد توجه بسیاری از مردم واقع شده است.

حدود ضخامت استاندارد برای موزاییک حیاط 2.3 سانتی متر است و تقریبا 25.6 عدد در هر متر مربع جای می گیرد.

برای خرید کاشی و مشاهده لیست قیمت انواع کاشی کلیک کنید.

انواع موزاییک حیاط :

امروزه بسیاری از افراد برای پوشش دادن کف حیاط منزل خود، به دنبال خرید باکیفیت ترین و ایده آل ترین نوع موزاییک هستند.

برخی از انواع موزاییک حیاط :

 • موزاییک حیاطی گرانیتی:

یکی از پرطرفدارترین انواع موزاییک حیاطی، موزاییک گرانیتی است. در تولید این موزاییک ها از دانه های درشت و ریز شن استفاده شده است. از پرفروش ترین رنگ های موزاییک حیاطی گرانیتی می توان به قرمز، لیمویی، سفید و ... اشاره کرد. ظاهر مربوط به موزاییک حیاطی گرانیتی، بسیار شبیه به سنگ گرانیت است، بسیاری از مردم این مدل از موزاییک را با نام موزاییک گرانیتی می شناسند.

 • موزاییک حیاطی شسته:

 موزاییک حیاطی شسته یکی دیگر از بهترین مدل های موزاییک حیاط به شمار می رود. سنگ دانه های موجود در موزاییک حیاطی شسته، بیرون زده شده است که زیبایی فوق العاده ایی را به این موزاییک ها بخشیده است و همچنین باعث می شود در هنگام بارش برف و باران، هیچگونه سطح لغزنده ایی را مشاهده نکنید. موزاییک حیاطی شسته، بعد از گذر از فرایند پرس، با بخار سیمان مورد شستشو قرار می گیرد.

 • موزاییک حیاطی شیاردار:

 یکی از بهترین انواع موزاییک های حیاطی، موزاییک حیاطی شیاردار می باشد. این مدل از موزاییک ها دارای سطح صافی نیستند و دارای یک سری شیارها می باشند. شیارهای موجود بر روی سطح این موزائیک ها، دارای طرح های بسیار متفاوتی هستند که هر یک از آن ها دارای زیبایی منحصر به فردی می باشند.

برای خرید انواع آجر ماشینی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

 • موزاییک حیاطی پلیمری:

یکی از جدیدترین انواع موزاییک های حیاطی، موزاییک های پلیمری می باشند. این نوع از موزاییک ها از مواد اولیه متفاوتی از جمله الیاف پ پ، پلیمر، روان کننده های بتنی، رنگ های معدنی و آب تهیه شده اند. مقاومت مربوط به این نوع موزاییک ها، بسیار بالا است.

 • موزاییک حیاطی سیمانی:

 یکی از بی نظیرترین انواع موزاییک های حیاط، موزاییک حیاطی سیمانی است. این نوع از موزاییک ها از موادی مانند آب، پودر سنگ و سیمان ساخته می شوند. هیچگونه سنگ دانه ایی در این مدل از موزاییک، مشاهده نمی شود. سطح مربوط به موزاییک سیمانی در هنگام بارش باران و برف، بسیار لغزنده است. استفاده از موزاییک سیمانی بیشتر برای پارکینگ ها و محل های سربسته مناسب است.

 • موزاییک حیاطی لاشه:

 موزاییک حیاطی لاشه، نوعی از موزاییک است که از ترکیب مصالح ساختمانی مانند تکه سنگ و قلوه سنگ، ساخته می شود. سطح این نوع از موزاییک، صاف و بدون برآمدگی است. میزان بزرگ یا کوچک بودن قلوه سنگ ‌ها با توجه به ابعاد موزاییک ها، قابل تغییر است. معمولا ابعاد موزاییک لاشه که به عنوان موزاییک حیاط استفاده می شود،  می باشد.

برای خرید انواع آجر فشاری با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

عوامل موثر در انتخاب بهترین موزاییک حیاط :

از عوامل موثر در انتخاب بهترین نوع موزاییک برای حیاط می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مقاومت در برابر عوامل طبیعی: یکی از عوامل مهم در انتخاب موزاییک برای حیاط، مقاومت این محصولات در برابر عوامل طبیعی است. به دلیل تماس مستقیم موزاییک های حیاط با آب و هوا، این موضوع بسیار مهم است و محصولات با توجه به نوع کاربری خود، باید بتوانند این نیاز را برآورده کنند.


 • مقاومت در برابر مواد شیمیایی: به دلیل رفت و آمد زیاد افراد در حیاط ها و پیاده رو ها، احتمال ریختن هرگونه مواد شیمیایی روی موزاییک ها وجود دارد و یا در هنگام انجام عملیات عمرانی و هرگونه عملیات دیگر و همچنین باران ها اسیدی و ...، باز هم امکان آسیب دیدن موزاییک ها وجود دارد. بنابراین محصول مورد استفاده باید در برابر تماس با هرگونه مواد شیمیایی مقاومت کافی را دارا باشد.


 • قیمت مناسب: یکی از مهمترین عوامل موثر در خرید و انتخاب موزاییک حیاط، قیمت مناسب می باشد. قیمت انواع موزاییک با یکدیگر، متفاوت است و این تفاومت قیمت به دلیل نوع فرآیند تولید، متریال و ... موزاییک می باشد.


 • سلیقه افراد: یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب بهترین موزاییک برای حیاط، سلیقه فردی است. جدای از هر چیز دیگری، ظاهر و میزان جذابیت هر محصول نیز باید مورد توجه قرار بگیرد. این حق اصلی هر فردی است که با توجه به سلیقه ایی که دارد، موزاییک مورد نظر خود را انتخاب کند.


 • ایمنی در رفت و آمد افراد و میزان لیز بودن آن: به علت رفت و آمد زیاد افراد در حیاط، باید از موزاییکی استفاده شود که ایمنی رفت و آمد افراد را تضمین کند و باعث ایجاد مشکلاتی مانند لیز خوردن افراد نشود.

برای خرید کاشی استخری و مشاهده لیست قیمت انواع کاشی استخری کلیک کنید.

سخن آخر:

یکی از مهمترین مصالح ساختمانی مورد استفاده در بسیاری از مکان ها، موزاییک می باشد.

برخی از انواع موزاییک های حیاطی شامل موارد زیر هستند: موزاییک حیاطی گرانیتی، موزاییک حیاطی شسته، موزاییک حیاطی پلیمری، موزاییک حیاطی سیمانی، موزاییک حیاطی لاشه و .... .

از عوامل موثر در انتخاب بهترین نوع موزاییک برای حیاط می توان به موارد زیر اشاره کرد: مقاومت در برابر عوامل طبیعی، مقاومت در برابر مواد شیمیایی، قیمت مناسب، سلیقه افراد و ایمنی در رفت و آمد افراد و میزان لیز بودن آن.

با توجه به عواملی که در بالا ذکر کردیم، می توانید بهترین نوع موازییک برای حیاطی که مد نظر دارید را انتخاب کنید.

برای خرید باند و قرنیز و مشاهده لیست قیمت انواع باند و قرنیز کلیک کنید.