10 نکته هنگام خرید کاشی بین کابینتی

برای مدرن کردن و شیک کردن آشپزخانه حاضریم هرکاری را انجام دهیم یکی از مهم ترین کار هایی که باید به آن توجه کنیم مثلا علاوه بر کابینت و شیرآلات و... باید به کاشی های بین کابینتی فکر کنیم زیرا هم آشپزخانه ی ما را زیبا تر می کنند و هم با توجه به پیشرفت چشم گیر در زمینه ی کاشی می بینیم که بسیار رنگ ها و طرح هایی وجود دارد تا شما آن را انتخاب کنید. برای آشنایی بیشتر برای خرید کاشی بین کابینتی با مصالح فروش همراه شوید.

1_ اندازه گیری فضای بین کابینت:

از شکل کلی، طول، عرض و مساحت آشپزخانه ایی که می خواهید کاشی کنید مطلع شوید. این به شما امکان می دهد کاشی هایی را انتخاب کنید که مناسب فضای شما باشد و کمترین مسئله در زمینه ی دور ریز را داشته باشد.

2_ بهترین نوع جنس وکاربری ترین آن را انتخاب کنید

بهترین راه برای رسیدن به بهترین گزینه این است که با این سه  مورد می توانید شروع کنید. رایج ترین کاشی هایی که در بازار می بینید سرامیک، شیشه و پرسلان هستند و به دلیل اینکه در هر شکل، اندازه و رنگی که فکرش را می کنید محبوب ترین هستند. البته امروزه کاشی های مدرن تری نیز وجود دارد، برای مثال کاشی هایی که از مواد طبیعی مانند صدف دریایی و سنگ های مختلف ساخته شده اند.

 کاشی های فولادی و کاشی های کامپوزیتی که چندین ماده مختلف را در یک کاشی ترکیب می کند، همچنین از دستاوردهای صنعت کاشی در رده کاشی های مدرن است. هنگام انتخاب مواد کاشی، باید به طراحی کلی آشپزخانه خود توجه کنید. به عنوان مثال، اگر طراحی آشپزخانه به طور کلی مدرن باشد، ممکن است بخواهید از کاشی هایی که از مواد طبیعی تهیه شده را استفاده کنید و از کاشی های سرامیکی و پرسلانی اجتناب کنید. 

اگر طراحی کلی آشپزخانه شما روشن است کاشی های پرسلانی و سرامیک معاصر با جلا و زیبایی خاصی انتخاب های خوبی هستند. پس از انتخاب متریال کاشی، نوبت به انتخاب شکل و اندازه می رسد. می توانید همان گزینه های کلاسیک، کاشی های مربع یا مستطیل یا سایر اشکال پیچیده را انتخاب کنید. ویژگی کاشی های کلاسیک این است که از مد نمی افتند و در همه حال جذاب و محبوب هستند. البته کاشی هایی با اشکال دیگر نیز می توانند این خاصیت را داشته باشند، به شرطی که خوب و ماهرانه انجام شده باشند. نکته دیگر اندازه کاشی است؛ که بستگی به سبک سلیقه ی شما دارد.

3_ انتخاب رنگ

انتخاب طرح ها و رنگ ها یکی از مهم ترین بخش های انتخاب شماست، در این بخش همه چیز بستگی به سلیقه ی شما دارد، شاید سلیقه ی تان ان باشد کاشی های بین کابینت را با رنگ کابینت ها ست کنید که ایده ی درستی هم می باشد. اگر کابینت های شما رنگ تیره ایی دارند از رنگی بین کاشی ها استفاده کنید که ضد آن باشد.

4_کاربرد کاشی های بین کابینتی

دید زیبایی شناختی کاشی بین کابینتی جنبه ای هیجان انگیز است که باید در مورد آن فکر کرد، اما باید در نظر داشته باشیم که کاشی های بین کابینتی نیز باید کار اصلی خود را به خوبی انجام دهند. مهم این است که زیبایی را فدای عملکرد نکنیم. اگر تمام روز را صرف تمیز کردن و پرداخت کاشی هایی کنید که به راحتی همه لکه ها را نشان می دهد، هم خودتان از خرید آن پشیمان می شوید و ضرر می کنید و هم بعد از یه مدتی از دیدتان می افتد. بنابراین، شما باید کاشی هایی را با کاربرد بهتری برای خانه ی خود تهیه کنید تا این کاربرد ها را داشته باشد لکه ها را نشان ندهد و درخشش بالایی داشته باشد.

5_ هزینه کردن

هزینه کردن برای کاشی باید به نوعی باشد نه سیخ بسوزد نه کباب، شما نیازی نیست هزینه ایی بسیار بالا بپردازید بلکه تنها با کمک مصالح فروش می توانید کاشی را تهیه کنید که از نظر کیفیت و از نظر قیمت بسیار مناسب شما باشد.

6_ استفاده از طرح های دو رنگ کتشی

می توانید برای تنوع از دو رنگ کاشی بین کابینت استفاده کنید که بسیار جالب می شود، مثلا دو رنگی که به هم نزدیک باشند می توانند گزینه ی خوبی برای طراحی در دکوراسیون آشپزخانه باشند

7_ آشپزخانه ایی با نمای معاصر

برای داشتن آشپزخانه ایی بسیار زیبا می توانید کاشی های بین کابینت را تا سقف ادامه دهید؛ این کار هم فضا را زیبا و مدرن می کند و بسیار جالب است و هم روحیه ایی چند برابر به شما می دهد، فکر کنید که از کاشی هایی استفاده کرده اید که بسیار رنگ روشنی دارند و جذاب هستند، این باعث می شود فضای آشپزخانه بسیار تغییر کند اگر بخش هایی از آشپزخانه ی شما دیوار دارد  می توانید از این کاشی ها استفاده کنید.

8_رنگ بندکشی های بین کاشی

یکی از مهم ترین نکاتی که باید به آن توجه کنید رنگ بندکشی بین کاشی ها می باشد در این صورت باید شما رنگی را انتخاب کنید مناسب با شرایط و فضای کاشی های آشپزخانه و... اگر کاشی های بین کابینتی تیره رنگ هستند باید بند کاشی ها ضدیتی داشته باشد مثلا روشن تر باشند. بنابراین یکی از مهم ترین انتخاب های شما در این زمینه می باشد.

9_کاشی های براق

شاید بخواهید در پشت گاز هم یک مانوری با کاشی های بین کابینتی بدهید توصیه ی مصالح فروش می توانید از کاشی های براق در پشت گاز استفاده کنید، نمونه ای از کاشی های براق، که به موزاییک نیز معروف هستند، یکی از بهترین کاغذهای پشتی هستند. شستن و تمیز کردن این کاشی ها علاوه بر رنگ های متنوع و زیبا با نقوش ظریف نسبت به سایر کاشی ها بسیار ساده تر است.

10_کاشی های برجسته

شاید شماهم از این مدل خوشتان بیاید و بخواهید از آن در خانه استفاده کنید. قسمتی از آشپزخانه خود را با کاشی های برجسته تزئین کنید. با این حال، به یاد داشته باشید که استفاده از کاشی های برجسته بر روی گاز اشتباه است زیرا تمیز کردن این کاشی ها نسبت به کاشی های صاف مشکل تر است. کاشی های طرح دار و برجسته را می توانید به بالای سینک اختصاص دهید. که باعث زیبایی می شود.