پاک کردن شوره از روی کاشی و سرامیک 

پاک کردن شوره از روی کاشی و سرامیک برای همه ما سخت است. به خصوص شستشوی سرامیک آشپزخانه که باید به طور منظم شسته شود. حالا تصور کنید که شما مقدار زیادی وقت, پول و انرژی صرف کرده‌اید. اما هنوز همکاشی و سرامیک نقاشی شده و شوره سر خود را نشان می‌دهند! اما راه آسان و بی‌درد سر چیست؟ آیا می‌خواهید سرامیک براق داشته باشید؟ هر چیزی که شما می‌خواهید این است. ما همه راه‌حل‌ها را بررسی کردیم و بهترین راه را معرفی کردیم.

خوب، اولین راهی که به ذهن ما می‌رسد تا شوره سر و کاشی‌های سفید سرامیک را تمیز کنیم، خریدن مواد شیمیایی و مواد شوینده قوی است. اما ما همه این راه را امتحان کرده‌ایم. گاهی اوقات گازهای شیمیایی و بوی تند مواد شوینده باعث سردرد، سرگیجه، گلو درد و غیره می‌شود. و چیز ناامید کننده این است که گاهی این مواد کاشی‌ها و سرامیک و خصوصاً دوغاب را خراب می‌کنند. و شما باید با دانستن نوع سرامیک، مواد شوینده را آماده کنید. تا کاشی و سرامیک ها آسیب نبینند.

برای خرید انواع کاشی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

از یک برش لیمو ترش برای پاک کردن شوره از روی کاشی و سرامیک استفاده کنید.

اولین روش خانگی برای پاک کردن شوره از روی کاشی و سرامیک، استفاده از لیمو ترش است. یک تکه لیمو ترش روی کاشی سرامیک بمالید. همچنین می‌توانید از یک دستمال آغشته به سرکه استفاده کنید. لیمو و سرکه اسیدی هستند و شوره را روی سرامیک پاک می کنند.

از واکس اتومبیل استفاده کنید!

واکس اتومبیل نیز سبب پاک کردن شوره از روی کاشی و سرامیک می شود. . این روش شیمیایی است. پس حتماً قبل از شروع کار این روش را آزمایش کنید. اول، واکس را در یک گوشه دور دید در سطح مورد نظر امتحان کنید. اگر واکش با نوع کاشی یا کاشی کاری شما سازگار است، شروع کنید. واکس را روی سطح مورد نظر اعمال کنید. قبل از خشک کردن با یک پارچه نرم بمالید. سپس آن را از روی سطح پاک کنید.

برای خرید انواع سرامیک با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

محلول پاک‌کننده را درست کنید!

یک فنجان آمونیاک، یک چهارم جوش‌شیرین و یک نیمه سرکه را در یک سطل آب داغ مخلوط کنید. این ترکیب یک فرمول دیگر برای تمیز کردن سطح دیواره‌ای رنگ و یا کاشی‌های سرامیک است.

قبل از استفاده از این روش برای تمیز کردن شوره و کاشی‌های سرامیک، نکته زیر را مد نظر داشته باشد.

توجه داشته باشید که هنگام استفاده از هر مواد شوینده. چه دست ساز و چه موادی که را از بیرون تهیه کرده‌اید. از ارتباط با چشم‌ها، دست‌ها و دست‌ها اجتناب کنید. 

برای خرید انواع پرسلان با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

فرچه شویی برای شستن کامل شوره سرامیک را امتحان کنید

بهترین راه برای پاک کردن شوره از روی کاشی و سرامیک ، فرچه کشیدن است. اگر می‌خواهید سرامیک و کاشی عالی داشته باشید، فرچه شویی بزنید. برس زدن هم شوره سرامیک را از بین می‌برد. سرامیک براق و آینه می‌کند. تمام مراکز خدمات زمینی مدرن نیز شستن با فرچه شویی را انجام می‌دهند. حتی اگر شکستگی در سنگ و کاشی وجود داشته باشد، می‌تواند با رزین اصلاح شود.در فرچه شویی با یک دستگاه مخصوص سرامیک شسته می‌شود. این روش قطعی برای تمیز کردن شوره و سفید کننده سرامیک است. شما حتی می‌توانید سطح تمیز کردن و کاهش هزینه‌ها را تا ۷۰ % کاهش دهید. 

برای خرید انواع سنگ اسلببا شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

استفاده از جوش‌شیرین برای پاک کردن شوره از روی کاشی و سرامیک

یک چهارم جوش‌شیرین، یک چهارم جوش‌شیرین و یک نیمه سرکه در یک سطل آب داغ، یک فرمول دیگر برای تمیز کردن سطح کاشی‌ و سرامیک است.اما اگر شما بچه‌هایی داشته باشید که لوازم‌التحریر شان را روی دیوارها امتحان می‌کنند و لکه‌ها به شما زحمت می‌دهند، آن‌ها را با یک مسواک کهنه و یک مسواک کوچک تمیز کنید. بهترین راه برای حذف لکه‌های گچ استفاده از شیر پاک‌کن و مالیدن آن بر روی دیوار با یک تکه پنبه است.

برای پاک کردن لکه‌های شمع از کاغذدیواری، ابتدا با قرار دادن یخ روی آن، و بعد با یک شی تیز، لکه و گریس را با اتو کردن و کاغذ موم یا یک حوله بردارید. کاغذ و یا دستمال‌سفره را بر روی لکه قرار دهید و یک اوتی داغ روی آن بگذارید، سپس کاغذ و یا دستمال‌سفره را حرکت دهید تا لکه برای بار بعدی روی آن قرار نگیرد. تمیز کردن دیواره‌ای آجری روش مخصوص خودش را دارد. و بهترین راه برای انجام این کار این است که دیوار را با تکه‌ای کاغذ سنباده نرم بمالید.

برای خرید انواع باند و قرنیز با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

آماده‌سازی محلول 

شما همچنین می‌توانید یک پاک‌کننده شیشه‌ای را در خانه آماده کنید، یعنی دو فنجان آب، نصف فنجان الکل و یک قاشق چای خوری مایع دستشویی بریزید و یک راه‌حل معجزه‌آسا برای تمیز کردن شیشه و آینه به دست آورید. این محلول را روی شیشه بریزید و با یک دستمال تمیز آن را پاک کنید.

بهترین روش برای تمیز کردن سرامیک و کاشی‌ها

تمیز کردن سرامیک و کاشی کاری دشوار نیست و به دانش ویژه‌ای نیاز ندارد. اگر چه بیشتر ما ترجیح می‌دهیم این کار را نکنیم، اما بهتر است به خاطر داشته باشیم که نظافت آن اثر زیادی در تمام فضای خانه دارد و باعث می‌شود که احساس تمیزی و آرامش در محیط جاری داشته باشد.

روش‌های زیادی برای تمیز کردن کاشی‌های سرامیک وجود دارد. آب بهترین مواد شوینده برای کاشی‌های سرامیک است که می‌تواند حتی سرسخت‌ترین لکه‌ها را از بین ببرد.

برای داشتن سرامیک‌های براق و سالم، باید آن‌ها را به طور مرتب تمیز کنید تا از انباشته شدن لکه‌ها و دوده به آن‌ها جلوگیری کنید.

بهتر است حداقل هفته‌ای یک‌بار کاشی‌های سرامیک تمیز کنید و تمیز کنید.

اگر با لکه‌های مشخصی روبرو شوید که به آسانی از بین نمی‌روند، می‌توانید از بخار آب و یا راه‌حل‌های مناسب برای آشنایی با آن‌ها استفاده کنید.

مراحل تمیز کردن سرامیک در تمیز کردن هفتگی


سرامیک  را جارو کنید، جاروب کنید، گرد و غبار، خاک و آوار دیگر را از سرامیک زمین پاک کنید.

سپس سرامیک را با یک پارچه تمیز کنید. نیازی به استفاده از مواد شوینده نیست. این کار کاشی‌های سرامیک شما را روشن‌تر می‌کند.

خشک کردن آن بلافاصله با یک پارچه خشک، به طوری که گردو جدید در مناطق مرطوب ساکن نشود و نیز از لغزش شما محافظت کند.

هر چیزی را که بلافاصله روی زمین می ریزد پاک کنید؛ حتی آب.

پاک کردن شوره از روی سرامیک و تمیز بودن کاشی و سرامی نقش مهمی در زیبا نشان دادن منزل دارد.