هزینه حمل اجر چگونه محاسبه میشود؟ با کمک مصالح فروش میخواهیم به بررسی حمل آجر بپردازیم و آن را از نظر قیمت بررسی کنیم. مصالح فروش برندی بسیار محبوب؛ توانسته است رضایت مشتریان را جلب کند و به بهترین شکل ممکن مصالحی تحویل مشتری دهد که از نظر کیفیت دارای مرغوبیت هستند. در ادامه با ما همراه باشید. 

خب قبل از هر چیز باید بدانیم منظور از حمل مصالح  عبارت است از بار گیری , حمل و بار اندازی ان مصالح در محل مقصد .جابجایی و حمل و نقل مصالح ساختمانی کاری دشوار و همانطور که میدانید این کار تخصصی است که نیاز به مهارت و تجربه کافی دارد.

 قطعا باید تجسم کنید که هزینه بار گیری ,حمل و بار اندازی مصالح مورد نظر از محل تحویل تا انبار کارگاه، و از انبار کارگاه تا محل مصرف از نظر قیمت محاسبه می شود. باید در نظر داشته باشید که 4 موضوع در حمل بار بسیار تاثیر گذار است که در ادامه به آن می پردازیم:

1_ نیروی انسانی 

خب برای حمل بار قطعا نیاز به نیروی انسانی داریم، کارگرانی کع بار گیری میکنند در محل فروش مصالخ، و در نهایت در محل تحویل بار را خالی میکنند، همچنین وجود یک راننده ی کامیون هم جز نیروی انسانی محسوب می شود که همگی دست به دست یکدیگرجهت بارگیری و تحویل بار.

2_ مصالح 

گفتیم برخی آجر ها به صورت متر مربع محاسبه می شوند، برخی آجر ها به صورت دانه ایی از نظر قیت محاسبه می شوند، وقتی از نظر قیمت توانستیم مصالح مورد نظر را محاسبه کنیم قطعا باید هزینه ی بارگیری را هم محاسبه کنیم.

3_ ابزار و ماشین الات 

برای حمل بار نیازمند وجود ماشین های بزرگ هستیم، در محل بارگیری باید از جرثقیل های بزرگ استفاده کرد. چرثقیل آجر ها یا شن یا مصالح مورد نظر را با چنگک بزرگشان برروی ماشین مورد نظربه عنوان مثال کامیون می ریزند. برای حمل بار قطعا باید از کامیون استفاده کرد.

4_ حمل

هزینه ایی باید به راننده بدهیم تا از محل بارگیری تا محل تحویل بار را برای ما بیاورد.

بررسی هزینه ی آجر و حمل آن

با توجه به این موضوع که اکثر موارد از محل احداث پروژه که دارای معادن وکارخانه جات خاص نمی باشد تهیه میشوند ( مثل درب الومینیومی ,سرامیک و.....)  ردیف حمل برای اینگونه موارد کمی فرقی دارد، اما مصالحی مانند آلومینیوم باید از کارخانه ی مورد نظر تحویل گرفته شود. 

تمامی این کار ها را میتوان با کمک مصالح فروش به حل رسانید، زیرا مصالح فروش با در نظر گرفتن تمام این نکات می تواند بسیار به ما کمک کند. بنابراین نگران این ها نباشید بلکه تنها با همراهی با مصالح فروش می توانید به بهترین شکل ممکن به تمامی کار ها بپردازید. در ادامه با ما همراه باشید

1_تورم:

باید به مسئله ی تورم اشاره کرد که هر سال قیمت مصالح دستمزد نیروی انسانی و هزینه ی ماشین الات اضافه میشود، هزینه ی مربوط به کارگر، یا سوخت کامیون و... بسیار مهم است باید مورد توجه قرار داد.

2_ بالا رفتن قیمت آجر:

در برخی از موارد با بالارفتن هزینه های مصالح روبه رو می شویم، همین موجب بالا رفتن هزینه های شما می شود.

3_ضریب طبقات:

 این که کار در چه طبقه ای انجام شود مهم است . برای محاسبه این ضریب از فرمول موجود در فهرست بها استفاده میشود . در این فرمول مساحت طبقات هم نقش دارند

4_ضریب تعدیل :

ضریب تعدیل برای عمومیت بخشیدن به قیمت های فهرست بها در گذر زمان محاسبه میشود

5_ضریب سختی کار:

 بعضی کار ها در شرایط سخت و غیر معمول انجام میشند مثل کار در تونل و معدن. ضریب سختی کار باعث افزایش قیمت در بخشی که سخی کار دارد میشد.

6_ضریب بالا سری:

 به دو دسته ی هزینه بالا سری کار و هزینه بالا سری عمومی  تقسیم میشود. هزینه بالاسری عمومی مثل دستمزد کارگر هزینه های مربوط به بیمه و... که نمبتوان انها را به کار خاصی مرتبط کرد . هزینه بالاسری کار هزینه هایی هستند که به کار مشخص و معلومی مرتبط اند مثل مالیات,سود پیمانکار, هزینه ازمایش و...

محاسبه حمل:

برای هر متر مکعب بنایی یا نماسازی و نماچینی با اجر های فشاری , قزاقی , ماسه اهکی ,سیمانی و ماشینی 1.25 تن برای حمل اجر منظور میگردد.در پروژه های صورت وضعیت فاصله حمل و مقادیر به صورت زیر است:

1_فواصل حمل:

اجر فشاری 73 کیلومتر

2_مقادیر:

ردیف 110205 (دیوار یک اجره با اجرفشاری و ملات سیمان 1.6) به میزان 120 متر مربع

در ابتدا باید سطح مورد نظر را به حجم تبدیل کنیم.

تعیین مسافت حمل مصالح

مبنای تعیین مسافت  حمل نزدیکترین راه طبق اخرین دفترچه مسافت وزارت راه و شهرسازی است . در مورد راه هایی که در دفتر چه مورد نظر مسافتی برای انها تعیین نشده کوتاه ترین مسیر طبق نظر مهندس مشاور تعیین میشود. 

در ضمن اگر حمل مصالح از راه های شنی و خاکی انجام شود بهای ردیف های این فصل به اضافه 30 درصد پرداخت میشود.

 شرکت مصالح فروش با در نظر گرفتن این موضوع که بسیاری از مشتریان برای انتخاب سرویس و بار بری مناسب , مطمئن و کم هزینه با مشکلاتی مواجه میشوند این امکان را برای انها فراهم کرده تا در خدمت رسانی به مردم عزیز نهایت رضایت را جلب کند

مصالح فروش

حمل و نقل مصالح ساختمانی خود را به مصالح فروش بسپارید. زیرا در بسیاری از مواقع میتوان با تیکه بر نیروی مجرب و تلاشگر، به بهترین وجه ممکن تمامی مسئولیت های بر دوش گرفته شده را به خوبی به انجام می رسانند.

 و با همیاری مصالح فروش می توانیم به آنچه که می خواهیم برسیم. هزینه ها به نسبت حمل بار های دیگر مصالح فروشان بسیار پایین تر است. بنابراین می توان بر مصالح فروش ایمان داشت که بهترین کیفیت و بهترین قیمت را برای ما در نظر داشته باشند.

نتیجه گیری:

با کمک مصالح فروش میتوان با قیمت و کیفیت مناسب تری مصالح را تحویل گرفت. آجر یکی از مهم ترین مصالح ساختمان محسوب می شود، که باید از مکانی مطمئن تحویل گرفته شود و چه جایی بهتر از مصالح فروش.