موزاییک پلیمری چیست و چه کاربردی دارد؟

امروز با کمک مصالح فروش می خواهیم به بررسی موزاییک پلیمری بپردازیم با ما همراه باشید. موزاییک پلیمری از یک پایه سیمانی به همراه پلیمرهای اضافه شده تشکیل شده است که پس از تماس با آب واکنش شیمیایی که ایجاد می شود؛ فعال می شوند. مقاومت شیمیایی مخلوط را افزایش می دهد و به طور قابل توجهی آن را تقویت می کند.

 ملات پلیمری اصلاح شده از اختلاط آب با مواد افزودنی پلیمری، سیمان پرتلند و ماسه ساخته می شود. افزودن پلیمر باعث بهبود عملکرد ملات می شود و بنابراین می تواند از نظر اقتصادی در کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار گیرد. پلیمرهای لاتکس، پلیمرهای قابل تکرار خشک و پلیمرهای محلول در آب انواع مختلفی از پلیمرها هستند که برای ساخت ملات های اصلاح شده با پلیمر استفاده می شوند.

برایخرید کاشی و سرامیک با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید. 

 پلیمرها نه تنها باعث بهبود عملکرد، چسبندگی و سختی می شوند، بلکه مقاومت خمشی یا کششی و مقاومت در برابر سرما و ذوب ملات را نیز افزایش می دهند. ملات اصلاح شده پلیمری نیز نسبت به ملات سنتی به آب کمتری نیاز دارد و در نتیجه موزاییک ایجاد می شود.

پلمیر چگونه ایجاد می شود؟

با مصالح فروش همراه باشید تا بیشتر درباره ی موزییک های پلیمری اطلاعات کسب کنید. بتن از آب، سیمان پرتلند و مواد افزودنی تشکیل شده و کف بتن بدون پلیمر (بتن معمولی) از ترکیب بتن و سنگدانه ها در اشکال و ابعاد مختلف ساخته شده است.

 وقتی آب پرتلند و سیمان مخلوط می شوند، آنها واکنش شیمیایی نشان می دهند و در طی این عمل شیمیایی، سنگدانه ها یکدیگر را می خورند و بهم می چسبند و در نتیجه کف های بتونی تولید می شوند. اما کفهای پلیمری (بتن پلیمری) با کفهای بتونی غیر پلیمری بسیار متفاوت هستند.

برای خرید آجر و سفال با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید. 

 اما جالب است بدانید که کفپوش های پلیمری با کفپوش های بتی تفاوت دارند و آن هم این است که باید در ساخت آن به جای بتن از پلیمر استفاده شود، این مواد پلیمری طی فرایندی با ترکیب آب و سیمان باعث ایجاد تغییراتی در ساختار بتن می شوند. درواقع تشابهی که بین دو وجود دارد این است که وقتی بتن پلیمری فرایند کیورینگ خود را سپری کرد شبکه ایی سخت از پلیمر ایجاد شده که همین امر باعث معیار مثبت در این پلیمر بدل می شود.

پلیمر چیست؟

در واقع پلیمر از ترکیب دو واژه به معنی زیاد و مر به معنی واجد می باشد. که در واقع همان ساختار های ملکولی می باشند که به صورت طبیعی یا غیر طبیعی در انواع طبیعی پلیمر در طبیعت موجود است. در نوع غیرطبیعی کلمه ی پلیمر به معنای تعدا زیاد واحد تکرار شوند است که عموما از کربن و هیدروژن و همچنین برخی موارد از اکسیژن و نیتروژن و سولفور، کلر، فلور، و فسفر و سیلیکون ساخته می شود. 

برای خرید موزائیک و کفپوش با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید. 

وقتی آب پرتلند و سیمان مخلوط می شوند، آنها واکنش شیمیایی نشان می دهند و در طی این عمل شیمیایی ، سنگدانه ها یکدیگر را می خورند و بهم می چسبند و در نتیجه کفهای بتونی تولید می شوند. اما کف های پلیمری با کف های غیر پلیمری تفاوت زیادی دارند.

چسبندگی

پلیمر ها به عنوان چسب عمل می کنندو در واقع باعث بهبود چسبندگی ملات در سطوح مختلف مانند بتن، موزاییک، آجر، چوب و... می شود. این خاصیت به ویژه می تواند بسیار کاربردی و مهم باشد.

سیمان

مراقبت از ملات سیمان یکی از مهمترین و مهمترین عوامل کنترل کننده دوام آن است. تهیه آب کافی برای هیدراتاسیون کافی، به ویژه در مراحل اولیه فرآیند گیرش سیمان، طی پنج تا هفت روز اول ضروری است. همچنین نشان داده شده است که پلیمرها باعث بهبود پردازش ملات می شوند. زیرا میزان تبخیر آب را کاهش می دهند. این کاهش در تبخیر آب به ویژه در کاربردهای نازک که سطح آن نسبت به حجم ملات مورد تبخیر زیاد است بسیار مهم است. 

برای خرید مخزن پل اتیلن با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید. 

مزایای موزاییک پلیمری

با کمک مصالح فروش می توانیم اطلاعات خوبی درباره ی مزایای موزاییک به دست بیاوریم. با مصالح فروش همراه باشید.

1_مقاومت حرارتی این نوع از کفپوش ها بسیار بالا و در سطحی مطلوب است

2_تولید و اجرای این نوع از کفپوش ها بسیار سریع و آسان انجام می شود.

3_با اجرای کفپوش های پلیمری از جنس اوکسی و پلی یورتان سطح ایجاد شده همگن و یکپارچه و غیر قابل نفوذ می شود.

4_کفپوش های پلیمری اپوکسی و پلی یورتان دارای رنگ بندی متفاوت و همچنین دارای قابلیت خط کشی می باشد.

5_موزاییک پلیمری دارای چسبندگی بسیار عالی به سطوح متخلف هست و بدون جداشدگی و کنده شدن است.

6_کفپوش های پلیمری اپوکسی و پلی یورتان دارای جذب بسیار کم از گرد و خاک و غبار می باشند.

7_هم چنین این کفپوش های پلیمری می تواند به عنوان عایق بسیار مناسبی مورد بهره برداری قرار بگیرند.

برای خرید گچ و سیمان با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید. 

ویژگی موزاییک پلیمری

این نوع از موزاییک یا سنگ مصنوعی از ترکیب پلیمر و سیمان ساخته می شود و مانند سنگ های طبیعی رنگ های بسیار جذابی می گیرد. این رنگ ها در برابر نور خورشید، اشعه ماورا بنفش و محیط های قلیایی بسیار مقاوم هستند و برای مدت طولانی شفاف هستند. درخشش خود را از دست نمی دهد. آنها از اکسیدهای فلزی ساخته شده اند و تقریباً همه آنها از خارج وارد می شوند و از ترکیب آنها دنیایی از رنگ های جدید و متفاوت ایجاد می کنند.

کاربرد موزاییک پلیمری

راحت قابل شست وشو می باشد و نسبت به آب نفوذ پذیر نیست.

با ملات ماسه و سیمان به راحتی نصب می شود.

با وجود متنوع  بودن در اندازه، به برشکاری نیاز ندارد.

چند منظوره بودن یعنی از یک طرح و رنگ می توان در در فضای بیرونی و درونی و برای کف، سقف، نما و فضای دکوراتیو استفاده شود .

قابلیت خود پاک شوندگی دارد و هیچ زمان در بافت سنگ تیرگی ایجاد نمی گردد.

براق وشاین می باشد.

در رنگ، اندازه، طرح و نقش متنوع است.

وزن پایینی دارد و سبک است.

به دلیل بهره بردن از تکنولوژی های جدید قیمت مناسب وارزانی دارد.

با تغییراتی که در فرمولاسیون آن میتوان به وجود آورد امکان استفاده از موزاییک پلیمری در نما به عنوان سنگ آنتیک، سنگ نما و به وجود می آید.