مناسب ترین کاشی برای استخر کدام است؟

 شاید شما هم در خانه ی خود استخر دارید که بعد از گذشت سال ها با تغییراتی در آن مواجه شده اید که بسیار ظاهر خانه ی شما را زشت کرده است. خب برای تغییرات می توانید از کاشی های زیبا استفاده کنید و لذت یک آبتنی خوب را داشته باشید. انواع کاشی های سه بعدی، طرحداروجود دارد که می توانید از آن به عنوان تزئین استفاده کنید. بسیاری از استخرهای خانگی در اطراف آن ها از یک نوع کاشی و طرح استفاده می کنند و شاید تنها تفاوت بین آنها در شکل و اندازه استخر باشد. ولی در داخل استخر معمولا از کاشی طرحدار استفاده می شود. مناسب ترین نوع کاشی ها کاشی هایی می باشد علاوه بر زیبایی مقاومت بالایی داشته باشند.با مصالح فروش همراه باشید برای دانستن یکی از مهم ترین انتخاب ها که می تواند به سلامت استخر خانه ی شما برگردد.

ویژگی کاشی استخری چیست؟

1_ جذب آب صفر:

 شاید بپرسید جذب آب صفر به چه معناست؟ جذب آب صفر در کاشی های استخری به این معناست که آب را به دیواره ها و کف اصلی استخر راه نمی دهد و مقاومت بالایی دارد.

2_ مقاومت در برابر یخ زدگی:

این مسئله هم بسیار می تواند در مناطق سرد سیر مناسب باشد؛ زیرا یخ زدگی واقعا گرفتاری زیادی برای شما ایجاد می کنند، بنابراین باید از کاشی استفاده کرد که مقاومت داشته باشند.

3_ تنوع در طرح و رنگ:

 این امر باعث می شود در صورت این که شما نیاز به تغییرات گوناگون داشته باشید، به راحتی انجام پذیرد؛ و با وجود طرح ورنگ گوناگون می بینید که بسیار می توانید تنوع برای خود ایجاد نمایید.

4_ بزرگ تر نشان دادن فضا:

استفاده از کاشی باعث می شود فضا کمی بزرگتر دیده شود به علت وجود رنگ ها و نوع نصب و جنس آن باعث می شود این گونه به چشم بیاید.

5_ تضمین کننده ی سلامت انسان:

استفاده از این مدل کاشی ها هرگز ضرری ندارد و نمی تواند سلامت انسان را به خطر بیاندازد اگر حس می کنید که باید از سلامتی خود محافظت کنید می توانیم این نوع کاشی ها را به شما توصیه کنیم تا از مصالح فروش تهیه کنید و از استفاده کردن از آن بسیار لذت ببرید.

حس خوب شنا کردن!

در این بخش می خواهیم درباره ی استخر خانه ها صحبت کنیم؛ استخری که با تزئینات بسیار خوب می توانید حس خوب شنا کردن را داشته باشید. استخر در خانه ها باعث می شود که شما شاداب و سلامت باشید و رنگ آبی که در استخر استفاده می شود باعث نشاط و سلامت روحی شما می شود زیرا رنگ آبی آرامش بخش است و شوق آبتنی که در آن لحظه دارید لذتش را می برید می تواند بسیار موثر باشد. بنابراین یکی ازنظر رنگ کاشی ها معمولا آبی رنگ می باشد، علاوه بر انتقال حس زیبایی کاشی ها باعث مقاوم تر شدن کف و دیواره ی استخر می شوند، که آب به بدنه های دیگر جذب نشود و باعث خرابی ها نشود بنابراین اگر چنین مشکلی دارید حتما آن را بررسی کنید و به فکر نصب کاشی باشید. یک مورد دیگری که باید آن را در نظر بگیرید رسوبات ناشی از آب است که روی دیواره ها قرار می گیرد و شما باید این مسائل را به خوبی در نظر داشته باشید. تمامی موارد گفته شده برای آن است که شما بیشتر به این امر واقف شوید و هرچه زودتر دست به کار شوید. با مصالح فروش همراه باشید برای یک خرید درست و منطقی که می تواند به سلامت و عمر بیشتر استخر شما بیافزاید.

انواع کاشی ها:

کاشی شیشه ای

 این نوع کاشی به دلیل طراحی که در جذب نور دارند بسیار مناسب است ، کاشی شیشه به زمان و دقت نیاز دارد. همچنین از نظر هزینه که بخواهید بررسی کنید هزینه ی بالایی دارند اما از نظر زیبایی بسیار زیبا می باشد و کار را چندیدن برابر جذاب می کند.

کاشی های پرسلانی

کاشی پرسلانی در واقعی یکی از پرکاربردترین  کاشی ها برای استخرها هستند.  این نوع کاشی ها دارای چگالی بالایی است که در برابر آب و تغییرات آب و هوایی بسیار مقاوم است. مقاومت بالا، نصب آسان، تنوع زیاد در سبک ها و رنگ ها، عدم نفوذپذیری آب و سهولت نگهداری این کاشی توجه بیشتری را به خود جلب کرده است.

کاشی های موزاییکی

کاش های موزاییک دارای طرح ها و رنگ های خاصی هستند که استخر را زینت می دهند. این مدل دارای جذب آب زیر صفر است که در مجاورت آب آسیبی نخواهد دید.

سرامیک در استخر

سرامیک مورد استفاده برای استخر، مانند کاشی استخر، نباید جذب آب داشته باشد. نکته مهم دیگر هنگام انتخاب سرامیک مناسب برای استخر مقاومت در برابر یخ زدگی است ، اگر سرامیک این خاصیت را نداشته باشد ،بسیار آسیب پذیر خواهد بود. اگر از سرامیکی که برای استخر شما مناسب باشد استفاده نکنید، در هنگام آبگیری یا تخلیه استخر؛ در فصل سرما دچار مشکل می شوید. آسیب ناشی از سرما و جذب آب می تواند ایجاد شود که می تواند منجر به خسارات مالی یا سایر خطرات می شود. انواع استخر با طرح سرامیک چهار دسته زیر تقسیم می شوند؛

سرامیک استخری با جنس سرامیک

از این مدل در بیشتر استخرها استفاده می شود، این نوع برای استخر هایی با طرح نامنظم و بتنی مناسب است، این ماده سرامیکی لعاب دار بوده و از دوام بالایی برخوردار است.

سرامیک استخری با طرح شیشه ایی

این نوع سرامیک ها از شیشه های لعاب دار ساخته شده و قدرت بیشتری نسبت به انواع دیگر سرامیک های استخر دارد، این مدل اغلب برای دیوارهای استخر استفاده می شود.

سرامیک استخری طرح استخری

این سرامیک از جنس پرسلان ساخته شده است که از نفوذ آب جلوگیری می کند، طرح استخری سرامیکی برای استخر هایی با اشکال و ابعاد خاص و متقارن مناسب است.

سرامیک استخری با جنس مرمری

از این جنس سرامیکی می توان برای کف و دیوارهای استخر استفاده کرد. بیشتر سرامیک های مرمری برای استخرهای خصوصی استفاده می شود. این متریال سرامیکی زیبایی خاصی دارد که باعث می شود استخر شما لوکس تر به نظر برسد.