مصالح مورد استفاده در جلوگیری از رطوبت دیوار

در بسیاری از مواقع دیده ایم که خانه ی مان رطوب گرفته است و با وجود رطوبت بسیاری از لوازم چوبی و... پوسیده است، شاید هرکس به دنبال راه حلی باشد، یا شاید هم کسی بگوید راه حل ندارد اما اصلا این گونه نیست زیرا مصالح فروش نمی تواند به خوبی درباره ی این مسائل با شما صحبت کنند تا با درس گرفتن و انتخاب روش هایی مطمئن از این وظعیت رهایی بیابید، بنابراین توصیه ی ما این است که با مصالح فروش همراه باشید.

برای خرید کاشی و سرامیک با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید. 

خسارت رطوبت به ساختمان ها

هر خانه ایی که ساخته می شود نیاز به مراقبت و تعمیر دارد زیرا تعمیرات در ساختمان ها به گونه ایی که کمی از عمر آن ها گذشته باشد بسیار می تواند مناسب باشد و به گونه ایی جلوی بروز بسیاری از خطرات را بگیرد مثلا وقتی میبنیم در بخشی از دیوار خانه گچش ریخته است حتما دلیلی دارد، یا مصلا بخشی از خانه رطوبت گرفته است علاوه بر شرایط آب و هوایی شاید دلیل دیگری داشته باشد اگر بگذاریم آن خرابی ها بیشتر بشود امکان دارد خطرات گوناگونی را در بر بگیرد پس هرچه زود تر باید اقدام کرد. 

مثلا رطوبت جز اتفاق هایی است که باید آن را جدی گرفت زیرا علاوه بر گچ خانه امکان دارد وسائل خانه را خراب کند مثلا در اثر آب یا رطوبت، فلزات موجود در ساختمان زنگ می زنند، و به مرور زمان حشرات و قارچ ها در چوب تشکیل می شود لایه های گچ بر روی دیوار بعد از مدت کوتاهی، متورم می شود و به شکل نامناسبی ظاهر می شود. جالب است بدانید که رطوبت در ساختمان به این صورت است کههرچه به ساختمان سردتر شود، رطوبت هم بیشتر می شود.

برای خرید آجر و سفال با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید. 

 اگر هوا به دلیل نفوذ آب به داخل ساختمان بسیار سرد باشد و یخ تشکیل شود، پس از مدتی این امر صدمه زیادی به مصالح ساختمانی وارد می کند. همچنین لازم به ذکر است که برخی افراد خانه هایی دارند که دارای نمای ساختمانی است و چون نما دار هستند نمی توان رطوبت را به طور کامل فهمید. همین امر باعث می شود که مصالح داخل ساختمان به مرور فرسوده شود، خانه و یا هر وسیله که فکرش را بکنید نیاز به نگهداری صحیح دارند پس از خانه ی خود به خوبی مراقبت کنید.

 در صورت بروز رطوبت در ساختمان؛ در نمای آجر و سنگ این ویژگی ها بیشتر مشخص می شود البته این امر خوبی بدی خاص خودش را دارد وقتی کمی رطوبت در ساختمان منزل یا هرجایی مشاهده کردیم باید به زودی زود آن را دوباره تعمیر کنیم که البته این ویژگی در ساختمان با نما به خوبی مشخص نمی شود. رطوبت موجود در ساختمان از دو طریق بوجود می آید و باعث انواع آسیب ها می شود که این دو شکل نمایانگر آن هستند: 

 در ساختمان ها رطوبت موجود در زمین پس از مدتی توسط مصالح جذب می شود. بخشی از ساختمان که بیشترین آسیب را دارد دیوارها هستند که متأسفانه در رابطه با این دیوار، در صورت عدم استفاده از سقف، خرابی در سطح بالایی قرار دارد، همچنین لازم به ذکر است در صورت استفاده از درپوش بر روی دیوار و... نقصی وجود داشته باشد همین امر باعث بروز فرسودگی می شود و خیلی آسیب زننده است.

برای خرید موزائیک و کفپوشبا شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید. 

جلوگیری از رطوبت به دیوار

قطعا می توان راهی پیدا کرد برای کاهش رطوبت؛ تا رطوبت به دیوار برخورد نکند، البته اگر خانه ی شما مصالحی دارد که رطوبت را جذب نمی کند باز جای نگرانی نیست، اما همیشه مراقبت کنید.

برخی مصالح خیلی بهتر از مصالح دیگر در مقابل جذب رطوبت عمل میکنند، مثلا سنگ ساختمان به نسبت آجر. دلیل اصلی که قرار است برای جذب رطوبت  عمل کند، این است که حفره هایی وجود دارند که رطوبت زیادی را به خود جذب می کنند ، هرچه تعداد بیشتری از مواد در ساختمان در تماس مستقیم با آب و رطوبت باشند ، آسیب بیشتر برای آن وجود خواهد داشت. به منظور جذب این رطوبت تا حدی ، اقدامات لازم برای جلوگیری از عبور رطوبت به اجزا انجام می شوداز جمله این کار و استفاده از عایق رطوبتی است. بنابراین در صورت بروز چنین مشکلی مصالح فروش می تواند در کنار شما بماند تا بتوانید با کمک مصالح فروش عایق رطوبی خوبی را برای خانه ی خود تهیه کنید و خانه تان مانند روز اول نونوار شود.

برای جلوگیری از ورود آب به داخل ساختمان چه کنیم؟

روش سنتی جلوگیری از ورود آب به داخل ساختمان استفاده از پودرسنگ و پودر سیمان است که به هیچ وجه قابل اعتماد نیست. زیرا سیمان آب را جذب می کند و با وجود بارنگی طولانی، به تدریج آب را به داخل ساختمان می رساند. روش دیگر برای جلوگیری از ورود آب به داخل ساختمان استفاده از قیرگونی است. واضح است که این روش نمی تواند یک روش ایمن باشد. زیرا قیر ، همانطور که شناخته شده است ، در گرمای تابستان ذوب می شود ، از گونی جدا می شود و به تدریج از سطح مورد نظر خارج می شود. روش دوم عایق بندی با عایق ایزوگام است که علی رغم معایب ، همچنان مورد استفاده قرار می گیرد ، اما بسیار کم ، روش سوم ضد آب بودن جدید با استفاده از فن آوری های جدید است.

برای خرید مخزن پل اتیلن با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید. 

سیمان هیدرولیک ضد آب 

از این نوع سیمان در دیوارهای بتونی یا سنگی استفاده می شود و از ورود آب جلوگیری می کند. فرمول این نوع سیمان این است که خیلی سریع سفت می شود و در برابر نفوذ آب بسیار مقاوم است. سیمان هیدرولیکی ضد آب ، مشکل نشت آب در برخی مناطق ، آب روان را از زیر یا روی سطوح بتونی یا سنگی عبور می دهد حل می کند.

برای خرید گچ و سیمان با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید. 

 سیمان هیدرولیک در؛دیوارهای بارور ودیوار های پشت بند، دود کش ها، استخرهای شنا،حوضچه های فواره دار،مخازن آبی زیر زمینی قرار دارد. مصالح فروش با ارائه ی خدمات در زمینه های مصالح و وسائل ساخت خانه می تواند یکی از بهترین فروشگاه برای ما خریداران باشد که مصالح فروش با رعایت استاندارد هایی به فروش مصالح ساختمانی و... میپردازد، با رجوع به مصالح فروش می توانید همه چیز را به خوبی تهیه کنید.