علت استفاده از بلوک سفالی سقفی چیست؟ بلوک سفال سقفی برای پوشش قسمت سقف در ساختمان سازی به کار میرود. و همانطور که از اسمش پیداست از جنس سفال هستند و لازم به ذکر است بدانید که این سفال ها به صورت تو خالی و مشبک در سایز های متفاوت در دسترس هستند.

 همچنین سوراخ های موجود در این بلوک ها باعت کاهش وزن چشم گیری میشود و علاوه بر ان هوای موجود در این سوراخ ها عایق خوبی برای دما و صدا است بنابراین مصرف انرژی را به حداقل میرساند. بلوک های سفالی سقفی فاصله بین دو تیرچه بلوک در سقف را می پوشانند. 

در گذشته این فاصله را با اجر 10 سوراخ توکار به صورت طاق ضربی پر میکردند. این بلوک ها صاف نیستند و سطح شان دارای شیار هایی است که لازمه ی اتصال این بلوک ها به سازه های فلزی و بتنی است.

 بعضی سازندگان از بلوک های سیمانی یا فومی در ساخت سقف استفاده میکند که در مقایسه با بلوک های سفالی جایگاه چشمگیری ندارند. مواد اولیه ی بلوک های سفال سقفی از خاک رس است و جنس آن ها از سفال می باشد، می توان از آن ها در ساختامن سازی استفاده کرد. 

بلوک های سفالی سقفی را در فاصله ی بین دو تیرچه را در سقف پوشش می دهند همچنین لازم به ذک است تا بدانید که بلوک های سفالی عایقی مناسب در مقابل صدا و حرارت هستند . این نکته برای کسانی که می خواهند از سروصدا دور باشند بسیار می تواند گزینه ی خوبی باشد،

 همچنین آنانی که می خواهند از اتلاف انرژی جلوگیری کنند، بنابراین یکی از علت های استفاده از بلوک سفالی سقفی همین است که بلوک های سفالی مقاومت بالایی در برابر آتش سوزی دارند و به راحتی در مقابل آتش سوزی تغییر شکل نخواهند داد . 

برای کسانی که می خواهند خیالش از بابت خرید چیزی راحت باشد قطعا توصیه ی ما به آن ها بلوک سفالی سقفی است.

 با استفاده از بلوک های سقفی میتوان سهولت در اجرا را دید و به خوبی می بینیم که با کمک آن می توانیم به راحیت از آن استفاده کنیم. 

همچنین بااستفاده از بلوک های سفالی میتوانیم در دیوار چینی و هم در سقف چینی  به خوبی کار کنیم و از آن استفاده کنیم.همچنین لازم به ذکر است که بلوک های سفالی از نظر اقتصادی مقرون به صرفه هستند که می توان از آن ها به راحتی استفاده کرد در همه جا به راحتی یافت می شود. 

همچنین لازم به ذکر است که بلوک های سفالی دارای ابعاد مشخص و یکسانی هستند با کمک مصالح فروش می توانید راحتی را تجربه کنید.

تولید بلوک سفال سقفی

فرایند تولید بلوک سفال سقفی از خاک رس است. که در ابتدا باید خاک رس با کیفیت بالایی تهیه شود که باید ناخالصی هایش گرفته شود،

مثل: زغال، گیاه و... در صورت وجود چنین مسائلی در داخل آجر سفالی باعث می شود که از مقاومت آجرسفالی کم شود. پس در ابتدای کار برای پخت آجرسفال یا بلوک سفال سقفی وجود خاک رس مرغوب بسیار اهمیت دارد. بعد از این مرحل باید خاک را به عمل آورد، 

خاک باید به گونه ایی باشد که به دور از مواد دیگری در درون خود باشد، مثل شن یا ماسه. یا اگر لازم باشد آن را خرد می کنند بعد از این مراحل باید به تولید قالب بلوک روی بیاوریم که به دو صورت انجام می گیرد، 

روش اولتولید بلوک سفال سقفی به روش خشک است که خاک را داخل قالب فشرده می کنند، درصد رطوبت در این روش بسیار کم است. تولید بلوک سفال به صورت تر، که در این روش خاک را به صورت خمیری داریم که به دتگاه قالب گیری منتقل می کنیم .  برای خرید آجر فشاری با شماره های موجود در وب سایت تماس بگیرید.

گل ها را فرم می دهیم سپس آن را با کمک دستگاه برش می دهیم که بعد از این مرحله وارد خشک کن می شوند و در یه تایمی مشخص در آن قرار میگیرند سپس وارد کوره می شوند، 

این خشک شدن کمک می کند تا آجر سفال ترک نخورند، بنابراین گذاشتن بلوک سفال سقفی داخل خشک کن بسیار مهم و ضروری است. برای خرید آجر نسوز با شماره های موجود در وب سایت تماس بگیرید.


 بعد از مرحله ی خشک کن آن را داخل کوره قرار می دهند وخشت ها در حراراتی بسیار مناسب شروع به پخته شدن می کنند که بعد از زمانی مشخص کوره توسط استادکار خاموش می شود و بعد از سرد شدن آجر سفال سقفی آماده ی خدمت گذاری به مردم است.  برای خرید سفال سقفی با شماره های موجود در وب سایت تماس بگیرید.


مصالح فروش

با کمک مصالح فروش می توانید بهترین ها را تجربه کنید؛ کافی است با اعتماد به مصالح فروش تمامی کار های مربوط به خرید و ... را برعهده ی آن بگذارید، برای این که برای خود ارزش قائل شوید می توانید صفر تا صد خرید هایتان را از مصالح فروش انجام دهید.

 به بیان دیگر مرغوب ترین آجر ها را می توانید از مصالح فروش تهیه کنید، عرضه ی انواع آجر با قیمت های مناسب و با کیفیت بسیار خوب. برای خرید آجر ماشینی با شماره های موجود در وب سایت تماس بگیرید.

مصالح فروش قطعا برای مشتریان خود بهترین ها را می خواهد، بنابراین با اطمینان به مصالح فروش می توانید بهترین ها را برای ساخت یک خانه ی ایمن برای خود بسازید. مصالح فروش در کنار شما خواهد بود برای اینکه هیچ فردی از شما سواستفاده نکند، و با گرفتن هزینه ی گزاف و جنسی نا مرغوب به شما ضرر وارد نکند.  برای خرید سفال دیواری با شماره های موجود در وب سایت تماس بگیرید.

 نتیجه گیری

بلوک سفال سقفی عایق خوبی می تواند باشد در برابر صدا و حرارت، خیلیاز افراد دوس دارند در خانه شان سکوتی آرامش بخش وجود داشته باشد تا ساعاتی از روز را بتوانند در خانه به راحتی زندگی کنند.

 مواد اولیه ی ساخت بلوک سفال سقفی از خاک رس می باشد از جمله مشخصات این بلوک ها می توان به ضخامت 5 تا 20 سانتی آنان اشاره داشت که برای فهمیدن این که آیا سفال مورد نظر با کیفیت است یا نه باید به رنگ آن و صدایی که دو سفال به یکدیگر بر میخورند توجه کنید.

 مصالح فروش برآن شد تا با عرضه ی سفال سقفی کمکی بزرگ به شما ارزانی دارد تا بهترینی که لایق آن هستید را به دست آورید.