چگونه در تابستان مخزن آب را خنک نگه داریم؟

بعد نصب مخزن آب سوالی پیش می آید که برای خنک نگه داشتن مخزن آب باید چه کاری انجام دهیم؟ مخزن های پلی اتلن پلاستیکی هستند و چون در بیرون از خانه زیر نور مستقیم خورشید نصب می شوند آب در آن ها گرم می شود و افزاد خانه بسیار اذیت می شوند. در نتیجه تدابیری باید اندیشیده شود تا بتوان از آن بهره های درستی برد. درواقع ورود تابستان و گرم شدن هوا به طور کلی با افزایش مصرف آب این ماده حیاتی همراه است. ذخیره آب در مخازن بالای سطح زمین یکی از راه های مدیریت کم آبی و کم آبی در فصول گرم است. یکی از مشکلاتی که بسیاری از هموطنان عزیز را تحت تاثیر قرار می دهد گرمایش آب در این مخازن آب است. 1_ قرار دادن سایه بان 2_ نقاشی و رنگ آمیزی مخزن با رنگ سفید 3_پرنگه داشتن حجم مخزن4_ پوشاندن مخزن با انواع عایق 5_عایق بندی با استفاده از ملات آهک و چسب محلول در آب 6_ساخت اتاقک برای مخزن  7_نصب کردن مخزن در زیر زمین. مصالح فروش بر آن شد تا با ارائه ی راهکار هایی بیشتر این مسائل را برای شما باز کند با مصالح فروش همراه باشید.

برای خرید مخزن پلی اتیلن با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

 قرار دان سایه بان

 می توانید برای خنک نگه داشتن مخزن آب از سایه بان استفاده کنید. در هر صورت سایه بان برای هرچیزی که می خوتهد از گرما مصن بماند بسیار فکر خوبی است. می توانید از سایه بان استفاده کنید. بنابراین برای حفاظت از مخزن آب می توانید از سایه بان استفاده کنید. استفاده از سایه بان حتی برای کولر گازی و کولر آبی بسیار کاربرد دارد که در فصول گرما آن را در زیر سایه بان قرار می دهند علت گذاشتن سایه بانبر ری مخزن این است که سایه بان مانع از تابش نور مستقیم خورشید به مخزن می شود. مسئله ایی که دربراهی دما وجود دارد مثلا وقتی می گویند که دمای روز برای مثال ۳۰ درجه است، این دمای هوا مربوط به سایه است. در آفتاب انرژی حاصل از تابش مستقیم خورشید بسیار بالا است و نیز باعث گرم شدن بیشتر می گردد. در این حالت که اگر اتفاق بیوفتد دمای سطح مخزن می تواند ۱۰ تا ۲۰ درجه گرم تر از زمانی باشد که مخزن در سایه قرار داشه باشد. این مسائل بیان شد تا بگوییم با نصب سایه بان می توانید این مشکل را حل کنید و تا خدای نکرده باعث به وجود آمدن نگرانی و ناراحتی در شما نشود.

برای خرید مخزن پلی اتیلن عمودی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

رنگ آمیزی مخزن با رنگ سفید

می توانید برای خنک نگه داشتن مخزن آب به رنگ کردن مخزن بپردازید. که برای رنگ کردن باید از رنک سفید کمک بگیرید تا بتوانید آب را خنک تر نگه دارید در واقع هرچه رنگ مخزن روشن تر باشد، انرژی گرمایی ناشی از تابش نور خورشید بازتاب بیشتری خواهد داشت و به گرما تبدیل می شود بنابراین باید آن را رنگ کرد لازم به ذکر است تا بدانید هر کدام از رنگ ها با قدرت متفاوتی به جذب انرژی تابشی خورشیدی می پردازند. در طیف رنگی یک طرف را سفید یک طرف را سیاه داریم و بینش تمامی رنگ ها را. همانطور که می دانید رنگ های تیره و تاریک که در سیاه به اوج می رسند، قدرت جذب بیشتری در برابر انرژی تابشی خورشیدی از خود نشان می دهند. به همین علت اصرار بر رنگ کردن با مخزن آب با رنگ سفید است که رنگ سفید جذب بسیار کمی دارد و در صورت رنگ زدن با رنگ سفید می توانید آبی خنک داشته باشید.

برای خرید مخزن پلی اتیلن افقی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

 پر نگه داشتن حجم مخزن

پرنگه داشتن دائمی مخزن  هم می تواند یکی دیگر از کار هایی باشد که می تواند به خنک نگه داشتن مخزن آب کمک کند. علت این کار هم برای آن است که  اگرفضای خالی وجود داشته باشد، هوای گرم بیشتری وارد مخزن می شود. دمای عمومی هوای وارد شده نیز از دمای عمومی آب داخل مخزن در تابستان بالاتر می باشد. بر اثر تماس آب و هوای داخل مخزن نیز گرما از هوا به آب منتقل می شود. بنابراین اگر همیشه مخزن از آب پر باشد، فضایی برای ورود هوای گرم خارجی به داخل مخزن و انتقال مخزن وجود نخواهد داشت. بنابراین سعی داشته باشید تا می توانید فضای داخل مخزن را پر از آب کنید تا مشکلاتی که در بالا گفته می شود را نداشته باشید.

برای خرید مخزن پلی اتیلن عمودی بلند با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

 پوشاندن مخزن با انواع عایق

 عایق فویلدار،یکی دیگر از روش ها می باشد که برای پوشاندن مخزن استفاده می شود. کارکرد فویل همانند رنگ سفید عمل می کند البته یادتان باشد سطح آیینه ای فویل آلومینیومی بازتاب به مراتب بیشتری از رنگ سفید دارد. لازم به ذکر است عدم استفاده از فویل هم انرژی تابشی بیشتری جذب می شود. در هر صورت آفتاب بسیار قوی تر است و UV آفتاب می تواند فویل شما را از بین ببرد.

استفاده از ملات آهک و چسب محلول در آب برای عایق سازی سطح مخزن

  عایق بندی مخزن و اتصالات ورودی با استفاده از کلسیم کربنات می تواند راهکار دیگر برای ممانعت از انتقال گرما به داخل مخزن می باشداین راهکار هم بسیا موثر واقع شده است تاثیر بسیار مثبتی در کاهش دمای آب درون مخزن از خود نشان داده است.

برای خرید مخزن پلی اتیلن بیضی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

ساخت اتاقک برای مخزن

یکی دیگر از راهکار ها می تواند ساهت اتاقک باشد که باعث مانع از رسیدن هوای گرم محیط به بدنه مخزن نیز می شود. همچنین می تواند ممانعت از تابش مستقیم نور خورشید داشته باشد. البته یک سری نکاتی هم دارد که مطابق استادارد سازمان نطام مهندسی مخزن می بایست داخل اتاق تاسیسات نصب شود که درب آن نیز دارای قفل بوده و کلید آن نزد مدیر ساختمان باشد.

 نصب کردن مخزن در اتاقک زیر زمینی

بهترین گزینه برای خنک نگه داشتن مخزن آب نصب اتاقک زیر زمینی است. اتاقک زیر زمینی به دلیل دمای نسبتا متعادلتر زمین می تواند گزینه ی خوبی باشد داخل زمین همیشه خنک است. شما می توانید با این کار مانع از یخ زدگی لوله ها در زمستان بشوید. اگر امکانات استفاده از این روش را دارید می توانید این کار را نجام دهید تا بهتربتوانید از خنک بودن مخزن آب استفاده ببرید.