مشتریان گرامی به دلیل نوسانات قیمت حتما قبل از نهایی کردن سفارش خود با کارشناسان فروش تماس بگیرید                                    جهت مشاهده پست های آموزشی صنعت ساختمان حتما پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید                                    در صورتی که کالای مورد نظر شما در محصولات نباشد با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید تا برای شما تامین گردد.

راهنمای انتخاب و خرید انواع کاشی و سرامیک ارزان در کرمان

کمی صبر کنید...

راهنمای انتخاب و خرید انواع کاشی و سرامیک ارزان در  کرمان

آیا برای شما هم مهم است که  بدانید انواع مختلف کاشی‌های سرامیک در قسمت‌های مختلف ساختمان این روزها مورد استفاده قرار می‌گیرند از چه نوعی هستند ؟ در سال‌های اخیر، معماران از سبک‌ها و طرح‌های بسیار جدیدی در کاشی کاری خانه‌ها و ساختمان‌ها استفاده کرده‌اند، و در نتیجه، مهندسین طراحی داخلی در حال ایجاد آشپزخانه‌های مدرن، حمام‌ها و نمای خانه‌ها در خانه‌ها و ادارات هستند که ممکن است در مجلات مختلف خارجی مشابه آن را ببینید. در اینجا ما شما را برای انتخاب و خرید انواع کاشی و سرامیک ارزان در  کرمان راهنمایی می کنیم.

معرفی انواع انواع کاشی و سرامیک ارزان

اگر شما هم طراحی کاشی های جدید را دوست دارید.می‌توانید از آن در کف اتاق پذیرایی خود استفاده کنید و یک سبک مدرن یکپارچه به تالار و پذیرایی با الهام از طراحی‌های اصیل ایرانی بدهید.

کاشی‌ها با توجه به کاربردهایی که دارند انواع مختلفی دارند که درجات مختلفی از مقاومت را بسته به محل کاربرد و مقدار فشار و اصطکاک که دریافت می‌کنند.هر کدام از این کاشی‌ها دارای جایگاه خاص خود هستند و به ندرت می‌توانند در جایی غیر از محل اصلی خود به کار روند.بنابراین قبل از انتخاب یک کاشی، لازم است مشخص کنید که چه سطحی می‌خواهید و کاشی درست را با آن انتخاب کنید.

انواع کاشی‌ها از نظر دیوار و کف زمین

همانطور که در مقالات قبلی ذکر شد، کاشی مراحل مختلف تولید را طی می‌کنند،تفاوت در این گام‌ها است که تفاوت در استفاده از کاشی‌ها را ایجاد می‌کند.یکی از مهم‌ترین چیزهایی که باعث ایجاد تفاوت در کاشی‌ها می‌شود، میزان پخت آن‌ها است.انواع کاشی‌ها شامل کاشی‌های کف، کاشی‌های دیوار (سرامیک)، کاشی‌های پرسلانی و کاشی‌های گرانیت هستند.

کاشی کف

کاشی‌های کف زمین کاشی هستند که برای پوشش کف ساختمان‌ها به کار می‌روند.این کاشی‌ها قوی‌تر از کاشی‌های دیوار هستند به دلیل توانایی آن‌ها برای تحمل فشار و فشار بیشتر.در نتیجه آن‌ها مقاومت بالایی نسبت به خراش، شوک و نفوذپذیری آب دارند.این کاشی‌ها در فرآیند پخت خود گرمای بیشتری نسبت به کاشی‌های دیوار دریافت می‌کنند تا قدرت خود را افزایش دهند.کاشی‌های کف در طراحی‌های مختلف با درجات مختلف قدرت تولید می‌شوند، که نمونه‌هایی از آن‌ها عبارتند از:

کاشی کف اتاق، کاشی کف حمام،کاشی کف دستشویی ، کاشی کف سرویس ، کاشی کف آشپزخانه ، کاشی کف پارکینگ ، کاشی کف خانه.

سرامیک (کاشی دیوار)

کاشی‌های دیوار که اکنون به عنوان سرامیک شناخته می‌شوند، کم‌تر از کاشی‌های کف زمین دوام و ماندگاری دارند.این مقاومت به دلیل گرمای کم‌تر کوره‌ها، پایین‌تر است.این نوع کاشی دارای نفوذپذیری کم در برابر آب است، اما شفافیت تمام لعاب این نوع کاشی بیشتر به خاطر گرمای کمتری که دریافت می‌کند بالاتر است.مهم است که توجه داشته باشید که شما نمی‌توانید از کاشی‌های دیوار برای کف یا نمای بیرونی ساختمان استفاده کنید چون یک عایق خوب برای آب نخواهد بود، اما در صورت نیاز می‌توانید از کاشی کف به عنوان یک کاشی در صورت نیاز استفاده کنید.

سرامیک دیوار

کاشی‌های پرسلانی

"پرسلانی" نام جدیدی در صنعت کاشی سرامیک قرار دارد که ممکن است بسیاری از آن‌ها نشنیده باشند.چینی نوعی سرامیک است که در طول ساخت کاشی توسط بریتانیا کشف شد تا به فرمولی برای ساخت سرامیک چینی دست یابد.کاشی‌های پرسلانی با استفاده از رس سفید در فشار بالا و دماهای پخت ساخته می‌شوند.این نوع کاشی دارای قدرت بسیار بالایی است و نسبت به تغییرات شدید دما مقاوم است و نفوذپذیری بسیار پایینی دارد.پرسلانی برای استفاده در مناطق با ترافیک بالا با فشار بالا و اصطکاک مناسب هستند.

این نوع کاشی را نمی‌توان با استفاده از سیمان و دیگرمصالح سنتی به دلیل از دست دادن آب شیمیایی در طول پخت با دمای بالا نصب کرد، بنابراین به یک چسب ویژه برای کاشی و سرامیک نیاز دارید تا آن‌ها را چسب کنید.

کاشی‌های گرانیت

کاشی‌های گرانیت به نام کاشی‌های چینی بدون لعاب هم  نامیده می‌شوند که پولیش خورده اند.این نوع کاشی مثل کاشی‌های پرسلانی مقاومت بالایی دارد. این نوع کاشی با سنگ‌های گرانیت متفاوت است و به نوعی سعی دارد که جایگزین سنگ‌های گرانیت شود.

طرح کاشی

امروزه کاشی‌ها در انواع مختلفی از طرح‌ها و الگوها در باتری موجود هستند که هر کدام از آن‌ها با روش متفاوتی طراحی شده‌اند.مهم‌ترین روش‌های طراحی روی کاشی، سرامیک و ظروف چینی، چاپ آپارتمان، چاپ روتو و چاپ دیجیتال هستند.

طراحی یکدست روی کاشی

روش فلت قدیمی‌ترین روش ایجاد طرح‌ها و الگوها بر روی کاشی‌های سرامیک است.این روش به گونه‌ای است که رنگ‌های طراحی مورد نظر توسط دستگاه روی قطعه اجرا می‌شوند.

طراحی روتو روی کاشی‌ها

روش روتو برای پیاده‌سازی طراحی روی کاشی نسبت به روش احساس شده مناسب‌تر است.در این روش، طراحی کاشی در سیلندرهای با استفاده از دستگاه اجرا می‌شود و این سیلندرها با غلت زدن بر روی سطح کاشی طراحی مورد نظر را ایجاد می‌کنند.این روش در گذشته برای ایجاد آب‌بندی استوانه‌ای مورد استفاده قرار گرفته‌است.

چاپ دیجیتال طرح‌ها بر روی کاشی‌ها

آخرین روش ایجاد طرح‌ها و الگوها بر روی کاشی‌ها استفاده از چاپ دیجیتال است.این روش شبیه استفاده از یک چاپگر است که طرح مورد نظر روی کاشی را بدون لمس کردن سطح کاشی چاپ می‌کند.از این روش برای اجرای طرح‌های ظریف، برجسته و پرکار استفاده می‌شود.

ویژگی های انواع انواع کاشی و سرامیک ارزان

به طور کلی کاشی‌های سرامیک به عنوان یکی از انواع پوشش دیوارها را می‌توان به دو گروه تقسیم کرد: سرامیک پرسلان و سرامیک پرسلان سرامیک و کاشی غیر پرسلان از رس سفید، قرمز و یا قهوه‌ای و مقدار کمی مواد معدنی دیگر تشکیل شده‌است. اما سرامیک پرسلان از خاک رس و مواد معدنی به همان میزان ساخته شده‌است که در واقع ۵۰ درصد از چینی ماسه سفید یا فلدسپار است. فلدسپار نوعی بلور شیشه‌ای در سنگ‌های آذرین است که بوسیله خنک کردن مواد مذاب در زمین شکل می‌گیرد. تغییرات کوچک در مواد سرامیک یا نحوه پخت آن می‌تواند تنوع زیادی در ظاهر و قدرت فیزیکی ایجاد کند.

سرامیک پرسلان

سرامیک پرسلان یکی از انواع کاشی‌ها با مقاومت بالا و دوام در مقایسه با کاشی‌های دیگر است که می‌تواند در ابعاد بزرگ ساخته شود. پرسلانی متراکم، نفوذناپذیر و دارای دانه‌های نرم و نرم هستند. رس سفید تحت فشار ساخته می‌شود ، که پرسلان را قوی‌تر از کاشی‌های سرامیک غیر پرسلان می‌سازد. قیمت آن نسبت به کاشی‌های براق قیمت بالاتری دارد.

فواید سرامیک پرسلان

مزایای کاشی و سرامیک پرسلان شامل موارد زیر است:

 • ضد آب
 • مقاومت شیمیایی بالایی دارد
 • خاصیت ضد لکه دارد
 • مقاومت به سایش بالا
 • یک سطح سخت و مقاوم در برابر خراش دارد
 • تنوع زیادی دارد
 • مقاوم  به آتش
 • مضرات سرامیک پرسلان
 • نیازمند پرسنل متخصص برای نصب سرامیک پرسلان است 
 • وزن بالایی دارد که مشکلات نصب را ایجاد می‌کند
 • هزینه بالاتری نسبت به انواع دیگر کاشی‌های سرامیک دارد.
 • کاربرد سرامیک پرسلان

سرامیک پرسلان می‌تواند برای فضاهای مختلف مانند ظاهر خارجی به خاطر نفوذ آب بسیار کم و دوام بالا در برابر شرایط آب و هوا، به عنوان زمین و دیوار که فضای داخلی و پوشش نهایی پله‌ها را پوشش می‌دهد، به کار رود. هم چنین به دلیل دوام و طول عمر آن، مقاومت در برابر مواد شیمیایی در بیمارستان و فضای آزمایشگاه به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار خواهد گرفت. برای فضاهای شلوغ و شلوغ.

انواع سرامیک پرسلان

کاشی پرسلان به دسته های پرسلان فول بادی ، پرسلان دو لایه ، لعابی و پرسلان طرح سنگ با توجه به ترکیب معدنی، روش پخت و نوع روکش تقسیم می‌شوند.

کاشی‌های پرسلان فول بادی

پرسلان فول بادی یک بافت متراکم و یکنواخت دارد و از خاک پرسلان تشکیل شده‌است که مقاومت بالا در برابر ضربه و خراشیدگی را دارد. پرسلان فول بادی بدون لعاب استفاده می‌شود و گران‌تر از سرامیک چینی دیگر است. به دلیل قدرت جذب بسیار پایین چینی سالم و قدرت بالای آن، اغلب در فضاهای مرطوب مانند حمام، توالت و آشپزخانه به کار می‌رود.

 سرامیک پرسلان دو لایه

همان طور که این نام نشان می‌دهد، دو لایه خاک که اصلی آن رس است و لایه دوم که بر روی سطح قرار گرفته‌است، خاک رنگی هستند. برای استحکام و پیوستگی بین این دو لایه، سرامیک در کوره قرار داده می‌شود و در نهایت در کوره پخت می‌شود.

سرامیک پرسلان دو لایه عمدتاً در کف و بر حسب هزینه به خاطر اجزای ارزان‌تر به کار می‌رود، قیمت پرسلان دو لایه نسبت به فول بادی کمتر خواهد بود .

سرامیک پرسلان با لعاب

این نوع از سرامیک پرسلان انواع طرح‌ها و رنگ‌های مختلف را به خاطر لایه لعاب خود دارد و مقاومت خوبی در برابر لکه‌ها و خراش‌ها دارد. هم چنین این نوع از سرامیک پرسلان در دیوارها و کف فضای داخلی به کار می‌رود که به خاطر براق بودن از سرامیک بدون لعای است.

سنگ پرسلان یا سنگ مصنوعی

سنگ مصنوعی  در واقع نوعی سرامیک پرسلان است که دارای یک طراحی مرمری است. مقاومت بالا و تنوع رنگ و طراحی سنگ‌های پرسلان باعث شده‌است که این سرامیک به جای سنگ به کار رود.

کاشی‌های لعاب دار

سرامیک می‌تواند لعاب دار و یا بدون لعاب باشد. انواع  لعاب سرامیک ، از جمله مات، نیمه شیشه‌ای و یا کاملاً براق بر روی سرامیک در کارخانه به کار می‌رود. در گذشته کاشی‌های سرامیک لعاب دار دو بار در کوره داغ شده‌بودند، اول برای پختن و سفت کردن خود کاشی و دوم برای سفت کردن لعاب. امروزه علاوه بر دو مرحله پخت دو مرحله‌ای، یک فرآیند خودکار برای تقویت لعاب لعاب به کار می‌رود. کاشی‌های کف اتاق، آن را مقاوم به لکه، خراش‌ها و نفوذ آب نسبت به سرامیکبدون لعاب می‌سازد.

کاشی موزائیکی

کاشی موزائیکی نیز نوعی کاشی سرامیک است که در اندازه‌های کوچک ۵ cm یا کم‌تر تولید می‌شود. کاشی‌های موزائیک در هر دو حالت لعاب دار و بدون اعلب در دسترس هستند. کاشی‌های سرامیک موزائیکی اغلب از پرسلان ساخته شده‌اند که سرامیکی با کم‌ترین مقدار جذب آب است که برای شرایط مرطوب مانند استخرهای شنا و حمام بسیار مناسب است.

کاشی‌های سفالی

کاشی سفالی از رس معمولی بدون لعاب قرمز ساخته شده‌است. برای افزایش قدرت و کاهش منافذ، کاشی‌های معدنی در دماهای بالا پخته می‌شوند. کاشی‌های معدنی ابعاد بین ۱۵ تا ۳۰ سانتیمتر و ضخامت حدود ۱.۵ سانتی‌متر دارند.

سنگفرش

کاشی‌های سنگفرش، مثل کاشی‌های معدنی، از خاک رس قرمز ساخته شده‌اند و در دماهای بالا پخته شده‌اند، اما به دلیل مقاومت آن‌ها نسبت به شرایط آب و هوایی و تاثیر آن در محیط‌های باز، بیشتر شده‌است. هم چنین ابعاد کاشی‌های سنگفرش بزرگ‌تر از کاشی‌های معدنی و حدود ۳۰ سانتیمتر یا بزرگ‌تر هستند.

فواید انواع مختلف کاشی‌ و سرامیک

به خاطر فواید بسیاری از کاشی‌های سرامیک و انواع زیادی از این نوع پوشش، طرفداران زیادی دارد. فواید کاشی‌های سرامیک عبارتند از دوام بالا و استحکام، ثبات رنگ و بهداشت.

بهترین نوع انواع کاشی و سرامیک ارزان در  کرمان

امروزه فروش کاشی و سرامیک تنها مختص به تهران یا مراکز صنعتی نیست و شما می توانید در هر شهری که در آن سکونت دارید به راحتی کاشی و سرامیک مد نظرتان را انتخاب و خریداری کنید در کرماننیز انواع مختلفی از کاشی و سرامیک لعاب دار، بدون لعاب، موزائیکی ، پرسلان و غیر پرسلان عرضه می شوند و شما می توانید کاشی و سرامیک مورد نظرتان را با مناسب ترین قیمت و کیفیت تهیه کنید. 

نکاتی که هنگام خرید انواع کاشی و سرامیک ارزان در کرمانباید بدانید؟

مقاومت و دوام بالای کاشی‌ها

برای یک محیط مسکونی، به خصوص برای خانواده‌ها با کودکان یا حیوانات خانگی کوچک، دوام و مقاومت در انتخاب کفپوش بسیار مهم خواهد بود. مزیت دیگر کاشی‌های سرامیک، مقاومت آن‌ها در برابر جذب رطوبت است و آن‌ها برای پوشش محیط‌های مرطوب مانند حمام و استخرهای شنا بسیار مفید هستند. بنابراین هنگام خرید سرامیک ارزان و کاشی به مقاومت آن توجه کنید.

رنگ ثابت

تمام کاشی های لعاب دار رنگ ثابتی در هر شرایطی دارند. اشعه ماورا بنفش باعث پوسیدگی و تغییر رنگ کف پوش پارچه شده‌است، اما در سرامیک و کاشی به خاطر لعاب که بر روی آن اعمال می‌شود، رنگ ثابت باقی می‌ماند.

سالم و بهداشتی بودن

برای محیط‌هایی که سلامتی و بهداشت در آن ها اولویت دارد سرامیک و کاشی‌های کف و یا پوشش دیوار بسیار مفید هستند. تمیز کردن سرامیک آسان‌تر از کف زمین مانند فرش، فرش یا چوب است.

روش نصب کاشی

برای نصب کاشی‌های سرامیک از چسب کاشی استفاده می‌کنند و روی دیوار یا سطح زمین خشک می‌شوند.

نصب  با چسب کاشی

به خاطر همه مشکلات ذکر شده برای ماسه ، چسب کاشی به عنوان جایگزینی برای این ترکیب استفاده می‌شود. چسب کاشی کاری یک ترکیب آماده ساخته‌شده از سیمان پورتلند معمولی است، که شامل ماسه‌های ظریف و افزودنی‌های بهتر برای بهبود ویژگی‌های اتصال لازم است. ویژگی‌های این نوع چسب موارد زیر توضیح می‌دهد:

استفاده از چسب کاشی

استفاده از چسب کاشی کاری بسیار آسان است زیرا برای استفاده قبل از مصرف آماده است و فقط باید با آب مخلوط شود. بسته‌بندی محصولات فرآیند حرکت را تسهیل کرده و گرد و غبار کمتری تولید می‌کند. و کاشی‌ها نیازی به شناور شدن ندارند و می‌توانند به طور مستقیم مورد استفاده قرار گیرند.

سرعت اجرای کار بالا

یک بیل تیز معمولاً برای استفاده از چسب کاشی در منطقه‌ای از یک متر مربع به خاطر کارایی آن استفاده می‌شود. کاشی‌ها سپس به طور مداوم با  چسبمتصل می‌شوند و در یک خط قرار می‌گیرند.

کار با کیفیت بالا

استفاده از چسب کاشی در زمان معین امکان تنظیم آسان کاشی را در یک زمان خاص فراهم می‌آورد. همچنین باعث می‌شود که کاشی‌ها به نظر زیبا می‌رسند و زیبا به نظر می‌رسند. اتصال کاشی با یک اسکوپ چسب خوب در پشت کاشی ایجاد می‌کند در نتیجه مشکلات کاشی‌های شکسته را کاهش می‌دهد. نفوذ آب و رنگ‌آمیزی نیز کاهش می‌یابد. اتصال کامل چسب پشت کاشی به بس‌تر

دلایل اقتصادی

اتصال کاشی باچسب کاشی نسبت به اتصال ماله دندانه دار مقادیر کمتری مواد نیاز دارد.لایه چسب بسیار نازک‌تر از ترکیب سیمانی - ماسه است، که بار را بر روی سطح ساختمان کاهش می‌دهد. یک بسته ۲۰ کیلوگرمی چسب کاشی می‌تواند برای مساحتی حدود ۴ تا ۵ متر مربع از اتصالات کاشی مورد استفاده قرار گیرد.

نصب کاشی خشک

نصب کاشی خشک یک روش ایمن است و امکان افتادن سنگ و افتادن از نمای خارجی به مدت حداقل چند سال را به تاخیر می‌اندازد. نمای ظاهری خشک، فاصله حدود ۳۰ تا ۴۵ میلی متر بین دیوار نما و پوشش سرامیکی است. لایه هوا به عنوان یک عایق حرارتی عمل می‌کند و از انتقال گرما جلوگیری می‌کند. با توجه به نصب سرامیک پرسلان در نمای خارجی، اجازه می‌دهد که سرامیک گسترش یابد و در شرایط دشوار آب و هوایی منقبض شود. ظاهر سنگ مورد استفاده در نصب کاشی خشک، به دلیل تمیزی و نبود لکه بر روی آن، در مقایسه با روش مرطوب و نیاز به تمیز کردن سرامیک به خاطر تزریق، کامل و زیباتر است. صرفه‌جویی در زمان یکی از مزایای پیاده‌سازی دیوار کاذب است.

تفاوت بین کاشی‌های سرامیک

سرامیک نوعی کاشی است که از رس قرمز یا سفید ساخته شده‌است و لعاب خورده. تنها تفاوت بین سرامیک و کاشی در کاربرد، نفوذ آب، لعاب و ابعاد می‌باشد. هنگام خرید کاشی‌های برای جایی مثل حمام، شما باید یک نوع کاشی را انتخاب کنید که ضریب اصطکاک، جذب رطوبت پایین، سختی در برابر خراش و مقاومت به سایش داشته باشد.کاشی های چینی و سرامیکی ترکیبی از گل سرخ یا سفید هستند. تفاوت در درجه مقاومت آنهاست. سختی و استحکام خاک چینی بیشتر از سرامیک است و در مناطقی که ترافیک سنگین‌تر وجود دارد کاشی‌های پرسلانی گزینه بهتری هستند. کاشی‌های سرامیک آسان‌تر و نرم‌تر هستند و اغلب برای دیوارها و طبقات به کار می‌روند

بهترین مرکز فروش انواع کاشی و سرامیک ارزان در  کرمان

کاشی  یکی از ارزان‌ترین و موثرترین راه‌ها برای ایجاد حس تازگی در حمام و احساس تازگی در آشپزخانه است؛ علاوه بر جنبه‌های تزیینی، این محصولات به حفظ سلامت محیطی و جلوگیری از نفوذ رطوبت کمک می‌کنند.قبل از خریدن کاشی‌های سرامیک، به دقت در مورد فرآیند کاشی کاری فکر کنید. به گفته کاشی کار ها ، "با هدف برای خرید بروید". با خرید کاشی‌های سرامیک، طراحی و طرح مورد نظر برای سال‌ها، حتی تا یک دهه با شما همخوانی دارد. کاشی‌های ارزان و ارزان همیشه مقرون‌به‌صرفه نیستند و انتخاب کاشی‌های گران‌قیمت بهتر نیست.خواسته‌ها و گزینه‌های مختلف را در نظر بگیرید، چرا که اغلب زنان بیشتر عمر خود را صرف تمیز کردن و پخت‌وپز می‌کنند. انتخاب کاشی‌ها و خریدن کاشی مانند پارچه و لباس مهم است. انتخاب یک کاشی مناسب و زیبا مهم است، اما استفاده از یک کاشی کاری ماهر تاثیر قابل‌توجهی بر زیبایی کار دارد. احتمالاً بهترین کاشی با نصب نادرست ظاهر زشتی را عرضه خواهد کرد.

در هر شهر یک منطقه به منطقه ی فروش عمده و مرکز فروش کاشی و سرامیک معروف است شما می توانید در این مناطق تعداد زیادی کاشی و سرامیک در ابعاد ، رنگ و اندازه های مختلف و متفاوت را ببینید و با توجه به معیارهایی که مد نظر دارید کاشی و سرامیک مورد نظرتان را انتخاب کنید. 

قیمت خرید انواع کاشی و سرامیک ارزان در  کرمان

قیمت خرید کاشی و سرامیک در مناطق مختلف یکسان نیست ، علاوه بر این نوع کاشی ، ابعاد ، جنس و ساختار و تعداد کاشی که شما نیاز دارید در قیمت تمام شده ی آن اثرگذار هستند. به همین دلیل است که نمی توان قیمت کلی برای خرید کاشی و سرامیک در کرمانتعیین کرد. 

به طور کلی هزینه خرید و نصب کاشی و سرامیک در مقایسه با سایر هزینه های ساختمان و مصالح پایین تر هستند و با توجه به کاربرد بالا و عمر و ماندگاری که دارند خرید اکشی مناسب سبب صرفه جویی در هزینه ها در دراز مدت خواهد شد. توجه داشته باشید که هر نوع کاشی و سرامیک را نمی توان برای هر فضایی استفاده کرد و همان طور که در این مقاله اشاره کردیم هر کاشی و سرامیک تنها برای استفاده در مکانی خاص مناسب است به همین دلیل پیش از اقدام برای خرید کاشی و سرامی در ابتدا فضایی که قصد خرید کاشی و سرامیک برای آن را دارید مشخص کنید و با هدف برای خرید اقدام کنید تا با نخریدن کاشی و سرامیک اشتباه در هزینه ها صرفه جویی کنید. 

نتیجه گیری 

کاشی و سرامیک با توجه به کاربرد و مزایایی که دارند بسیار مورد توجه هستند و امورزه انواع مختلفی از آن ها با کارکرد های متفاوت ساخته و به فروش می رسند در این مقاله انواع کاشی و سرامیک و مزایا و معایب هر کدام را به تفضیل بررسی کردیم تا شما با خیال راحت و دید باز برای خرید کاشی و سرامیک اقدام کنید چرا که خرید کاشی و سرامیک بخش مهمی از ساخت ساختمان و منزل است. دسته‌بندی