مقدمه

هدف از تعبیه کاشی و سرامیک در کف ایجاد جلوه ای منحصر به فرد می باشد. اما این خاص بودن تنها در مورد طرح و رنگ سرامیک ها و کاشی ها نیست بلکه نوع چیدمان آن ها نیز می تواند حال و هوای خاصی به محیط بدهد. برخی از کاشی ها و سرامیک ها در طراحی های مختلف به منظور چیدمان های خاص تولید می شوند. شما می توانیدانواع سرامیک های هشت ضلعی، مستطیل و مربع شکل را بررسی نمایید و با توجه به طراحی خاصی که مد نظر دارید، مناسب ترین نوع آن را برگزینید. اگر می خواهید جلوه ای منحصر به فرد به منزل خود بدهید، در ادامه با ما همراه باشید تا انواع چیدمان کاشی و سرامیک کف را بشناسید.

چیدمان ساده و یکپارچه

این نوع چیدمان ابتدایی ترین و البته پر کاربرد ترین نوع چیدمان کاشی و سرامیک می باشد. در این نوع چیدمان تمامی سرامیک ها پشت سر هم به شکلی ساده و با زاویه نود درجه ردیف میشوند. هرچند که این نوع چیدمان شاید جلوه ی خاصی ایجاد نکند اما این نکته می تواند مزیت آن باشد؛ همین که جلوه ای خاص ایجاد نمی کند و یک نوع چیدمان ساده و روتین است که هرگز از مد نمی افتد.

چیدمان لوزی شکل خال دار

این نوع چیدمان از کاشی و سرامیک تفاوت چندانی با نوع ساده ی آن ندارد و تنها نکته ای که آن را نسبت به حالت مورب ساده متمایز می کند، کاشی های کوچکتری است که در نقاط تقاطع کاشی ها و سرامیک ها تعبیه می شد تا جلوه ای خاص تر به کف دهد.

چیدمان شطرنجی کاشی و سرامیک کف

در این نوع چیدمان نیاز است که از دو رنگ متضاد در سرامیک های کف استفاده شود. رنگ های متضاد بایستی به شکل شطرنجی فضا را پر کنند. دقت داشته باشید که اگر رنگ ها در این نوع چیدمان متضاد نباشند جلوه ی زیبایی در نهایت ایجاد نخواهد شد. بنابراین در انتخاب رنگ سرامیک ها دقت کنید.

برای خرید سرامیک آشپزخانه و مشاهده لیست قیمت انواع سرامیک آشپزخانه کلیک کنید.

چیدمان حصیری کاشی و سرامیک کف

برای ایجاد این چیدمان باید از کاشی و سرامیک های مربع شکل و مستطیل شکل به طور تامان کمک گرفت تا این طرح را ایجاد کرد. چیدمان حصیری چیدمان جالب و زیبایی می باشد که حسی از یک طرح بافته شده را به شما منتقل خواهد کرد. بهترین مکانی که می توان این چیدمان را در آن پیاده سازی کرد، راهروهای ساختمان می باشد.

چیدمان فرانسوی کاشی و سرامیک کف

از نام این چیدمان پیداست که چه چیدمان هنرمندانه ای است. چیدمان فرانسوی کاشی و سرامیک کف چیدمانی است که در آن 12 عدد کاشی یا سرامیک تولید یک الگوی خاص می کنند و به صورت تکرار شونده در کف ساختمان تعبیه می شوند. برای پیاده سازی این چیدمان باید دقت بالایی به خرج داد و محاسبات دقیقی را انجام داد.

چیدمان زیگزاگی کاشی و سرامیک کف

در این نوع چیدمان، کاشی و سرامیک ها به شکل زیگزاگی پشت سر هم ردیف می شوند و طرحی پیچیده و جذاب را ایجاد می کنند. چیدمان زیگزاگی نیز نیاز به دقت بالا و محاسبات دقیقی دارد. هرچند که این نوع چیدمان بیشتر در مورد پارکت های کاربرد دارد اما برای کاشی و سرامیک کف نیز می توان آن را به کار برد.

چیدمان چرخ دنده ای کاشی و سرامیک کف

این نوع چیدمان تداعی کننده ی ظاهر چرخ دنده می باشد و می تواند در صورت انتخاب رنگ های صحیح، جلوه ی بصری زیبایی به اتاق دهد. چیدمان چرخ دنده ای به این صورت است که کاشی و سرامیک های بزرگ، کاشی های کوچک را احاطه می کنند. در واقع می توان گفت که کاشی های کوچک توسط چهار عدد کاشی بزرگ احاطه می شوند. این نوع چیدمان کف، بیشتر در مکان های وسیع و گسترده همچون پاساژها و فروشگاه های بزرگ دیده می شود.

چیدمان آسیاب بادی کاشی و سرامیک کف

این طرح از چیدمان کاشی و سرامیک کف احساسی از شبکه نقطه ها را منتقل خواهد کرد. در این نوع چیدمان شاهد یک عدد کاشی کوچک هستیم که توسط چهار عدد کاشی بزرگتر به شکل مستطیل احاطه شده است. کاشی هایی که دورتادور کاشی کوچک را احاطه کرده اند به شکل عمودی و افقی چیده شده اند و مانند آسیب بادی به نظر می رسند. گویی پره های یک آسیاب بادی در حال چرخش می باشد.

برای خرید کاشی دستشویی و مشاهده لیست قیمت انواع کاشی دستشویی کلیک کنید.

نتیجه گیری

همانطور که دیدید انواع مختلفی از چیدمان کاشی و سرامیک کف وجود دارد که می توانید آن ها را در ساختمان خود پیاده سازی کنید. این که کدام یک از این چیدمان ها می تواند مناسب فضای مورد نظر شما باشد بهتر است توسط کارشناسان و طراحان داخلی تعیین شود. این افراد دارای تخصص و تجربه ی کافی برای طراحی دکوراسیون و چیدمان سرامیک ها و کاشی ها در کف ساختمان شما می باشند. دادن عمق، وسعت و زیبایی منحصر به فرد به کف توسط انواع مختلفی از چیدمان ها امکان پذیر می باشد. بنابراین با توجه به شرایط و ویژگی های فضای مربوطه می توان انتخابی هوشمندانه و ایده آل داشت.