استفاده از آجر نسوز در دکوراسیون داخلی

استفاده از آجر نسوز در دکوراسیون داخلی احساس و حس ویژه‌ای را در فضا ایجاد می‌کند. در مورد مواد آجری، می‌توان گفت: گرم، زیبا و جاودانه! آجر به عنوان ماده‌ای برای نمای ساختمان‌ها در کشورهای مختلف مورد استفاده قرار گرفته‌است و به عنوان یکی از مواد اصلی نما و دکوراسیون داخلی در ایران نیز شناخته می‌شود. البته، امروزه مواد دیگر جایگزین آجری در نما شده‌اند، اما آجر هنوز هم یک ماده زیباست که بسیاری از معماران بزرگ بر روی نمای ساختمان شان با آجر کار می‌کنند. اما امروزه آجرها راه خود را به سمت طراحی و دکوراسیون داخلی خانه‌ها باز کرده‌اند.

همان طور که ذکر شد, استفاده از آجر در طراحی داخلی یک فضای گرم و زیبا ایجاد خواهد کرد. در طراحی آپارتمان در ابتدا, مواد آجری در فضای زندگی, آشپزخانه و راهرو مورد استفاده قرار می گرفتند. ترکیبی از آجر با رنگ سفید دیوارها و سقف و همچنین کف چوبی, فضایی متعادل از نظر انرژی و رنگ ایجاد می کند. فضایی که کاملاً دوست‌داشتنی است. استفاده از مبل رنگ خنثی مانند مبلمان اتاق نشیمن و میز شام سفید, باعث می شود که آجر به طور کامل خودنمایی کند.

برای خرید انواع آجر و سفال با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

آجر در دکوراسیون داخلی 

آجر یکی از قدیمی‌ترین مصالح ساختمانی در ایران است و اکنون علاوه بر کاربرد آن در نماهای خارجی، کاربردهای زیادی در نمای داخلی و دکوراسیون داخلی دارد  و مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حال حاضر، استفاده از آجر در دکوراسیون داخلی در محیط‌های مسکونی، فروشگاه‌های قهوه، ویترین مغازه‌ها و فضاهای تجاری امری رایج است. 

 امروزه استفاده از آجرهای  نسوزنمای داخلی به یکی از پرکاربردترین مواد در تزئینات داخلی تبدیل شده‌است. آجرهای  نسوزنمای داخلی در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف استفاده می‌شوند و می‌توانند هر سلیقه و سبک متفاوتی را راضی کنند . لازم به ذکر است که آجر  نسوز بکار گرفته‌شده متناسب با سبک دکوراسیون داخلی است.یکی از رنگ‌های بسیار پرکاربرد در دکوراسیون داخلی خانه، سفید و قهوه‌ای است. بخشی از دیوار خانه را می‌توان با  آجر نسوزتزیین کرد یا کل دیوار را می‌توان با آن پوشاند. این آجرها را می‌توان در بخش‌های مختلف ساختمان مانند دیواره‌ای ورودی، فضای آشپزخانه، ستون‌ها و … مورد استفاده قرار داد.قیمت آجرهای نمای داخلی مطابق با نوع، کیفیت و رنگ آن تغییر می‌کند. برای استفاده از این آجرها می‌توانید از پودر بندکشی همرنگ با آجر نسوز نمای داخلی نمای داخلی استفاده کنید و یا از رنگ‌های متضاد برای دادن یک افکت خاص به فضا استفاده کنید.

برای خرید انواع آجر سفال با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

استفاده از آجر نسوز در دکوراسیون داخلی نشیمن

دکوراسیون داخلی با آجر در فضای اصلی و اتاق نشیمن خانه باعث می‌شود که گرما به محیط تزریق شود و فضایی گرم و صمیمی شود کند. و به دلیل مساحت فضاهای مسکونی بهتر است از یک دیوار آجری به روش محدودی استفاده کنید. استفاده از آجر در تزئینات داخلی در ابعاد بزرگ و در تمام دیوارها باعث می‌شود که اتاق کوچک به نظر برسد، اما استفاده از آجرهای نما در یک دیوار باعث ایجاد تنوع در فضای زنده می‌شود. انتخاب یکی از دیواره‌ای اتاق نشیمن با ابهت به عنوان نقطه کانونی خانه می‌تواند رنگ و بوی جدیدی به تزئینات داخلی بدهد.

مزیت دیگر استفاده از آجر در تزئینات داخلی ترکیب مناسب آن با تزئینات مدرن و سنتی است و می‌تواند با هر نوع تزیینات مورد استفاده قرار گیرد.تنوع در چیدمان آجر مزیت دیگر استفاده از آجر در دکوراسیون داخلی است.

برای خرید انواع آجر فشاریبا شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

استفاده از آجر در دکوراسیون داخلی به فضای زنده محدود نمی‌شود و می‌تواند در فضاهای استفاده شود که کاربردهای متفاوتی از بخش‌های دیگر خانه دارند، به عنوان مثال، اگر بخشی به عنوان یک اتاق مطالعه است یک دیوار آجری می تواند در آن بخش استفاده شود.

آجر در دکوراسیون داخلی اتاق‌خواب

آجر می‌تواند در تزئینات اتاق‌خواب به کار رود. فضای پشت تخت در اتاق‌خواب را می‌توان به عنوان فاصله کانونی و دیوار آجری که می‌تواند جایگزین کاغذدیواری شود، در نظر گرفت.روشنایی دیوار آجری با تاکید بر روی بافت آجری دیوار، فضای اتاق‌خواب را به محیطی گرم و دلپذیر تبدیل می‌کند.

برای خرید انواع آجر ماشینی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

دیواره‌ای آجری رنگی در دکوراسیون داخلی

استفاده از آجرهای نما خام و آشکار در دکوراسیون داخلی یک محیط گرم و طبیعی ایجاد می‌کند، اما شما می‌توانید با نقاشی کردن آجرها و ایجاد هماهنگی بیشتر با اجزای دیگر تزئینات داخلی، یک فضای متفاوت ایجاد کنید.

رنگ دیوار آجری باید کیفیت خوب و قابل شستشو باشد. بافت آجر نسوز به تنهایی می‌تواند یک حس زیبایی را به محیط‌زیست بدهد. دیوار آجری سفید یکی از انواع محبوب است که در تزئینات داخلی استفاده می شود.انتخاب‌های جسورانه می‌توانند برای رنگ کردن یک دیوار آجری می توانند سبب ایجاد پس‌زمینه‌های خنثی، گرم و پر جنب و جوش در محیط ساخته شوند. دیواره‌ای آجری رنگی را می‌توان به عنوان نقطه مرکزی تزئینات داخلی و مکانی برای تلویزیون، نصب نقاشی‌های خانوادگی در نظر گرفت.رنگ کاری یک دیوار آجری به تنهایی می تواند  یک‌سان نباشد که سبب ایجاد فضای مخصوص و ویژه‌ای را با ایجاد طرح‌های مدرن ایجاد کند.

برای خرید انواع بلوک سفال با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

استفاده از آجر به عنوان کفپوش

استفاده دیگر از آجر در دکوراسیون داخلی استفاده به عنوان کفپوش است. بسته به نوع و رنگ فضای هر اتاق، کفپوش مناسبی را می‌توان انتخاب کرد. با کمک تنوع رنگ و آرایش آجرها، یک فضای متفاوت می‌تواند ایجاد شود. اگر فضا و دیواره‌ای اتاق رنگ‌های روشن باشند، بهتر است از آجر در رنگ‌های تیره‌تر روی زمین استفاده کنید، و اگر دیوارها و فضای اتاق تاریک بودند، آجرهایی با رنگ‌های روشن انتخاب کنید.یکی از کاربردهای کفپوش چوبی کاربرد آن در آرایش ورودی خانه است.

اغلب خانه‌های قدیمی با طاق‌های افزاینده پوشیده شده‌اند. در بازسازی این خانه‌ها، پوشش سقف را می‌توان در فضای داخلی نگه داشت. این نوع از کاربرد آجر در تزئینات داخلی در گالری‌ها و فضاهای هنری طرفداران زیادی دارد.

شومینه سنگی در دکوراسیون داخلی

یک فضای مناسب دیگر برای استفاده از آجر در دکوراسیون داخلی، شومینه است. ، همان طور که در بهار و تابستان به کار نمی‌روند، می‌توانند به عنوان عناصر تزیینی زیبا در تزئینات داخلی به کار روند. استفاده از بخاری‌های آجری یا استفاده از دیواره‌ای آجری در دیوار پشت شومینه را می‌توان به عنوان نقطه کانونی خانه در نظر گرفت. در زیر تصاویری از این نوع شومینه وجود دارد.

آجر در دکوراسیون داخلی آشپزخانه

استفاده از آجرهای نما در دکوراسیون آشپزخانه نیز متداول شده‌است. فضای بین کابینت‌ها، یکی از فضاهای مناسب برای استفاده از آجر است. دیوار پشت سر گاز و کاپوت نیز می‌تواند از آجر ساخته شود. به علاوه، با نورپردازی، یک دیوار منحصر به فرد می‌تواند در آشپزخانه ایجاد شود.به خاطر مشکلات آجرها و جذب رطوبت بالای، کاشی های طرح آجر نیز می‌تواند برای آشپزخانه به کار رود.

آجر نسوز نما یکی از مواد جدید در طراحی و تزئین خانه های مسکونی است.